Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Laveguilla Ribera del Duero DO Roble

Popis vína

 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Chuť Bohaté & Chutné
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno
 • Vinařská oblast Ribera Del Duero
 • Země původu Španělsko
 • Ročník 2019
 • Uzávěr Korek
 • Archivace Do roku 2026 nebo k okamžité konzumaci
 • Zrání 6 měsíců v dubovém sudu
 • Obsah alkoholu 13.5%

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Laveguilla Ribera del Duero DO Roble

Obzvláště intenzivní a smyslná španělská Ribera del Duero DO Roble. Rubínově červená barva. Vůně zralého červeného ovoce, koření, balsamica, s náznakem vanilky. Chuť je plná a svěží s nádechem sušeného ovoce, koření a čokolády. Dlouhý a plný závěr je elegantní a bohatý na tóny koření a vanilky.

La Cepa Alta

Legendární španělské vinařství sousedí se světoznámým vinařstvím Pingus, které se nachází na zlaté míli u Ribera del Duero. Jedná se o krátký pás přiléhající k řece Duero, který je domovem, mimo jiné Vega Sicilia, Pingus a Abadia Retuerta, prestižních vinařství, která jsou známá pro svá charakteristická kvalitní vína. Specialitou je jedinečný terroir, jež tvoří půda z hlíny a vápence, v kombinaci s perfektním podnebím a správnou nadmořskou výškou. La Cepa Alta je tradiční mladá společnost, která byla založena v roce 1991 skupinou přátel, kteří byli nadšeni výrobou vína a pojali to jako svůj projekt. O několik let později byla společnost předána Luisi Garcia Antonovi, jehož synové dnes produkují dokonalá autentická vína Ribera, s velkou pečlivostí, dovedností a láskou.

Ribera del Duero

Ribera del Duero, v překladu břeh řeky Duero, je jednou z nejrychleji stoupajících hvězd na španělském vinařském nebi. Nachází se v Castilla y León, autonomní oblasti, která představuje vše typicky španělské: starověká opevněná města, malé vesnice obklopené stády ovcí a koz, a památky z doby, kdy byla Castilla kolébkou reconquisty. Hlavní odrůdou, a jedinou "doporučenou" je Tinto Fino nebo Tinta del País. Jedná se o místní variantu Tempranilla a pokrývá 85% z celkové plochy vinic. V oblasti La Rioja potřebuje tato odrůda podporu dalších odrůd. Ne tak v Ribera del Duero, kde díky nadmořské výšce a složení půdy dávají její hrozny vzniknout delikátním, komplexním vínům.

Půda v Ribera del Duero se výrazně liší v závislosti na nadmořské výšce. Vinice se rozprostírají v údolí řeky a šplhají až na vrcholky hor. Většinou jsou zasazeny v terasách. Ve spodní oblasti (kolem břehů řeky a v nízko položených oblastech) se vinice nazývají "campinas" nebo "terrazas", na méně strmých svazích (vynikajících pro pěstování vinné révy) "laderas" a "cuestas". Strmé svahy pro pěstování vhodné nejsou. Nejvýše položená oblast "páramo" je pro pěstování vinné révy nejvhodnější, protože je zde sluneční svit nejintenzivnější.

 

Vinice van La Cepa Alta

Crianza

Crianza je klasifikace španělských vín a doslovně znamená "vzdělání". Tato vína podstupují alespoň dva roky zrání, z toho minimálně 6 měsíců v dubových sudech. Bílá a růžová vína zrají po dobu nejméně 18 měsíců. Vína Crianza se mohou prodávat ve svém 3. roce a na trh mohou být uvedena teprve v průběhu 2. roku.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!