Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Ladairo Godello DO Monterrei Galicia
Ladairo Godello DO Monterrei Galicia

Popis vína

 • Doporučené servírování paella s kuřecím masem, krevety
 • Odrůda Godello, Treixadura
 • Obsah alkoholu 13%
 • Archivace Do roku 2020
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 6-8 °C
 • Ročník 2016
 • Země původu Španělsko
 • Vinařská oblast Monterrei
 • Druh vína Bílé víno
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Robustní & Silné

Mohlo by Vás také zajímat

2016

Ladairo Godello DO Monterrei Galicia

Španělské bílé víno z Monterrei

Španělské bílé víno z jedné z nejteplejších a nejsušších oblastí, Monterrei. Godello, které je zde hlavní odrůdou, se pěstuje na substrátu z žuly, břidlice a jílu. Tento terroir dává vínu jeho sílu a kyprost. Velmi doporučujeme!

Energická intenzivní zeleno žlutá barva. Bohaté hroznové a bezchybné aroma se spoustou slaných/sladkých citrusů, jádrového ovoce, žlutých švestek a kouřové, kamenité minerality. Široká a zralá ale přesto osvěžující chuť se žlutým grapefruitem, švestkou, hruškou a květy. Velmi zajímavé Godello s pěknou koncentrací, strukturou a napětím skvělých bílých burgundských vín. Malé procento (také) původní odrůdy Treixadura dává širší aromatický rozměr.

Monterrei

 Monterrei je jednou z nejmenších, nejteplejších a nejsušších oblastí ve Španělsku a název znamená „hora krále“. Středověká pevnost na kopci, která dala oblasti jméno, po celá staletí zhlíží na vinice. Monterrei leží na hranici s Portugalskem a je nově vznikající vinařskou oblastí. Ačkoliv se mnoho vín stále prodává ve velkém, v současné době existuje již asi dvacet malých a středních vinařství, která produkují kvalitní víno. Počet pěstitelů hroznů však stále převyšuje počet výrobců vína. Hlavními odrůdami jsou Mencia a Godello. Vinice se nacházejí v údolí řeky Tamega, která je přítokem řeky Douro.

Godello

 Godello je hlavní bílá odrůda ve vinařských oblastech Bierzo (Leon), Monterrei a Valdeorras (Galicia), které se nacházejí na severozápadě Španělska. Není to tak dávno, co bylo potvrzeno, že se jedná o stejnou odrůdu jakou je Gouveio, která se používá pro výrobu bílých vín a bílých portských vín v oblasti Douro. Kolem roku 1970 Godello téměř vymizelo, ale odrůda byla zachráněna zásluhou dvou Španělů, kteří založili projekt Godello Revival. V roce 2008 se již Godello pěstovalo na více než 1100 hektarech v severozápadním Španělsku. Nejlepší Godello jsou vína s velkou intenzitou a koncentrací, s minerálními tóny. Vína jsou vhodná pro fermentaci v dřevěném sudu a mají vynikající archivační potenciál. Galijská vína z Valdeorras jsou často jedno odrůdové Godello. V oblastech Bierzo a Monterrei se Godello také často používá ve směsi s jinými odrůdami, včetně Treixadura.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!