Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
La Maldita Garnacha Rioja DOC
La Maldita Garnacha Rioja DOC

Popis vína

 • Odrůda Garnacha (100%)
 • Parker Best Garnache
 • Chuť Bohaté & Chutné
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno
 • Vinařská oblast Rioja
 • Země původu Španělsko
 • Ročník 2014
 • Archivace Do roku 2021 nebo k okamžité konzumaci
 • Obsah alkoholu 13.5%
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C

2014

La Maldita Garnacha Rioja DOC

Oceněna Robertem Parkerem jako Best Buy Garnacha ze sklizní 2013 a 2014

Víno pochází z dominantního kvalitního pozemku s velmi starými vinicemi, který leží na půdě ze štěrku, písku, hlíny a kamene. Hrozny byly sklizeny ručně.

Na rozdíl od tradiční Riojy z Tempranilla je toto hluboce rubínově červené víno vyrobeno výhradně z ovoce, jen s jemným podtónem dřeva. Každý doušek exploduje bohatým šťavnatým červeným ovocem, jako jsou maliny, ostružiny, jahody a třešně. Hladké, bohaté a krémové s ovocnou texturou. Bez tradiční vanilky, zato pěkně komplexní a plné ovoce se vzrušující šťavnatou svěžestí.

La Maldita, prokletá!

Původně byla temperamentní Garnacha po Tempranillu hlavní odrůdou oblasti Rioja. Protože její pěstování je obtížné a má nízké výnosy, takže není zcela vhodná pro výrobu vysoce kvalitního vína, dostala v této oblasti přezdívku „prokletá“. Mnoho farmářů od jejího pěstování upustilo a nahradili ji méně náročnými odrůdami. V dnešní době se Garnacha pěstuje pouze na 10% vinic v oblasti Rioja.

Rioja

Výroba vína začala v oblasti Rioja dlouho před začátkem naší éry, neboť již staří Římané se věnovali pěstování vína v této oblasti. Ne nadarmo je Rioja nejslavnější vinařskou oblastí Španělska. V roce 1991 obdržela apelaci „Denomination of Origen Calificada“ (DOCa), která se vztahuje pouze na vína té nejvyšší kvality, která se dlouhodobě drží na špičkové úrovni. Každé vinařství používá vlastní jedinečnou směs hroznů, nicméně se většinou jedná o směs odrůd Tempranillo, Garnacha a Mazuelo.

Garnacha

Garnacha se pěstuje zejména v teplých středomořských vinařských oblastech jako je Španělsko, a stále je druhou nejrozšířenější odrůdou v jihoevropských zemích. Ve Španělsku se pěstuje v oblastech Rioja, Priorat, Navarra a Tarragona. Hrozny Garnacha mají tenkou slupku s relativně světlou barvou a málo taninů. Obsah cukru je často značně vysoký. Odrůda dává pěkná růžová vína, ale také nezasloužená bohatá, teplá, ovocná červená vína. Vína z Garnachy jsou intenzivní a silná, mírně kyselá a bohatá na alkohol. Ve Španělsku se z této odrůdy vyrábějí zejména vína Rioja.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!