Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
La Grille Christophe Denoël AOP Pouilly-Fumé Loire
La Grille Christophe Denoël AOP Pouilly-Fumé Loire

Popis vína

 • Doporučené servírování Chřest, uzený losos, francouzský kozí sýr
 • Odrůda Sauvignon blanc (100%)
 • Chuť Svěží & Ovocné
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Bílé víno
 • Vinařská oblast Loire
 • Země původu Francie
 • Ročník 2016
 • Uzávěr Korek
 • Archivace Do roku 2020 nebo k okamžité konzumaci
 • Obsah alkoholu 12.5%
 • Doporučená teplota podávání 8-10 °C

Mohlo by Vás také zajímat

2016

La Grille Christophe Denoël AOP Pouilly-Fumé Loire

Voňavý Sauvignon Blanc se zralými citrusy

Minerální čistá, svěží a super šťavnatá chuť s vynikající délkou. Krásná rovnováha mezi ovocem a terroirem. Intenzivní svěží bílé víno s klasickým charakterem. Výjimečné!

Třpytivá zlatá barva se zelenými odstíny. Impozantní! Intenzivní prašná vůně je bohatá na minerály, grapefruit, ananas a exotické žluté švestky. Šťavnaté, elegantní a krásně zralé aroma. „Ananasové Fumé“ s křídou, oblázky, vápnem a košíkem tropického ovoce. Dále pomerančová kůra, citrusy a pazourek.

Po loňském úspěchu je i letošní La Grille opět skvělý. V čem je tajemství? Zeptali jsme se Christopha Denoëla, který se před pěti lety dostal do čela Cave des Moulins à Vent v Pouilly-Fumé. Jeho dynamické vedení a vliv enologa Françoise Poiriera zajistili, že v krátké době došlo k významnému vylepšení vinice a sklepa.

V posledních letech byl proveden velkoplošný průzkum půdy s cílem určit nejlepší pozemky dané apelace. Dále se provádí přísný výběr moštů od zemědělců, a pečlivá kontrola fermentace a zrání v nerezových tancích s řízenou teplotou. Mošt se fermentuje dle jednotky nebo oblasti; vína z písku, vápna a pazourku se uchovávají odděleně a poté se míchají na požadovanou chuť a typ.

 

Pouilly-Fumé

Pouilly-Fumé pochází z malebného Pouilly-sur-Loire v severní Francii. Na břehu mohutné řeky Loiry leží malá ale malebná vesnice, která se zcela zaměřuje na pěstování vinné révy. Víno se zde vyrábí již od 5. století, ve středověku ho vyráběl řád Benediktýnů, a v roce 1937 oblast získala oficiální status AOC. Název "Fumé" je mnohými považován za část původního místního názvu pro Sauvignon Blanc, Blanc-Fumé, což doslovně znamená "bílý kouř". Ale může také znamenat mlhu od řeky, která se na jaře vznáší jako přikrývka nad ospalou vesnicí. Také se může vztahovat na kamínky nalezené ve vápencovém podloží, které dávají vínu specifické kouřové aroma.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!