La Carusa Nero d'Avola Syrah 2022 Sicílie

1 794 Kč –10 %
La Carusa Nero d'Avola Syrah
1 794 Kč –10 % 1 614 Kč / kartón 269 Kč / 1 ks
Skladem (>5 kartón)

Zářící teplá červená. Velmi bohaté a jemné s kandovaným ovocem, třešněmi, jahodami, švestkami a fíky. Bohatost sušených (appassimento) hroznů poskytuje smyslné, kořenité ovoce Amarone. S překvapivě svěžím finále díky chladivému sicilskému mořskému vánku. Tam, kde se dobré a vzácné Amarones mohou ve finále zdát těžké, vás toto víno vyzývá k dalšímu doušku. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Appassimento král Sicílie 

Zářící teplá červená. Velmi bohaté a jemné s kandovaným ovocem, třešněmi, jahodami, švestkami a fíky. Bohatost sušených (appassimento) hroznů poskytuje smyslné, kořenité ovoce Amarone. S překvapivě svěžím finále díky chladivému sicilskému mořskému vánku. Tam, kde se dobré a vzácné Amarones mohou ve finále zdát těžké, vás toto víno vyzývá k dalšímu doušku. 70 % Nero d'Avola, 30 % Syrah. 13,5 % alk. Vychutnejte si ho nyní nebo až do roku 2030. Vynikající s bohatými těstovinami, plněným lilkem a dušeným masem. 

 

Známou italskou vinifikační metodou k výrobě vín s lehce nasládlým charakterem je Appassimento. Tato metoda byla vyvinuta v Benátsku, ale používá se i v jiných vinařských oblastech, jako je Sicílie. Appassimento, což znamená ''zasychání'', lze provádět dvěma způsoby. Hrozny lze sušit, dokud jsou hrozny na vinici nebo se hrozny suší po sklizni. V druhém případě jsou trsy umístěny ve speciálních sušárnách. Když hrozny uschnou, ztratí vlhkost, ale získají koncentrát.  

Ne každá odrůda hroznů je vhodná k sušení. Důležité je, aby si vinař vybral odrůdu hroznů, která má silnou slupku. Slupka zajišťuje, že hrozny během sušení pomaleji ztrácejí vlhkost. Pokud hrozny ztratí vlhkost příliš rychle, dojde k nerovnováze mezi šťávou, semeny a slupkou. To ovlivňuje chuť. Běžně používané hrozny jsou Corvina, Garganega, Nero d'Avola a Syrah. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Archivace: 2030
Doporučená teplota podávání: 16-18 °C
Doporučené servírování: Dušené maso,těstoviny,lilek
Druh vína: Suché víno
Chuť: Jemné & Měkké
Luca Maroni: 98 bodů
Obsah alkoholu: 13,5%
Odrůda: Nero d'Avola, Syrah
Rok: 2022
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Sicílie
Země: Itálie
sada: /la-carusa-nero-d-avola-syrah-krabice/
lahev: /la-carusa-nero-d-avola-syrah/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: