Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Kilchoman Saligo Bay 0,7 l - skotská whisky
Kilchoman Saligo Bay 0,7 l - skotská whisky

Popis vína

Omlouváme se, ale k tomuto regionu nejsou přiřazeny souřadnice.

Mohlo by Vás také zajímat

Kilchoman Saligo Bay 0,7 l - skotská whisky

Kilchoman Saligo Bay je specifické tím, že zraje v sudech po bourbonu.  Jméno whisky odkazuje na zátoku, která se nachází východně od palírny. Poprvé byla uvedena na trh teprve v roce 2010 a od té doby je produkována každý rok.

Whisky zrála po dobu pěti let v sudech po bourbonu a bylo plněno v přírodní barvě bez filtrace za studena s obsahem alkoholu 46 %.

Chuť této whisky  připomíná cukrovinu Butterscotch, Toffe s tóny kouře rašeliny a citrusovým ovocem. Aroma je poddajné, připomínající vařené ovoce se silným podtónem vanilky a karamelu.

Kilchoman Saligo Bay whisky byla v roce 2015 zveřejněna exluzivně pro Travel Retail.

 

O výrobci

Whisky je vyráběna v malé palírně na skotském ostrově Islay. Byla založena teprve v roce 2005 a patří vůbec k nejmenším palírnám whisky v celém Skotsku. Roční produkce odpovídá  jen 120 000 litrů alkoholu.

Výjimečnost výroby spočívá v tom, že probíhá zcela ručně. Jako v jedné z mála palíren v současné době se zde udržuje tradice uchovávání ječmene na podlaze, ječmen je pěstován na místní farmě, díky čemuž jsou všechny procesy nutné pro výrobu whisky uskutečňovány na jednom místě. Na výrobě se podílejí pouze místní lidé z ostrova.

Anthony Wills a jeho synové George, Peter a James Wills


Palírna v Islay


Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!