Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Jeffrey's Bay Petit Bay Sauvignon Blanc Green Valley

Popis vína

 • Doporučené servírování Ústřice, chřest, dušená zelenina, syrová zelenina, sushi, cabrales
 • Odrůda Sauvignon Blanc
 • Obsah alkoholu 12.5%
 • Uzávěr Šroubovací
 • Doporučená teplota podávání 8 - 10 °C
 • Ročník 2019
 • Vinařská oblast Marlborough
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Svěží & Ovocné
 • Země původu Nový Zéland
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Jeffrey's Bay Petit Bay Sauvignon Blanc Green Valley

Nejlepší víno z Nového Zélandu? Rozhodně Sauvignon Blanc. Tato vína dosahují tak neskutečně vysoké úrovně, že konkurují svým francouzským protějškům. Chutnější a výraznější, s více ovocem a za méně peněz. Takto nám to chutná. Zvláště když tropické ovoce priští ze sklenice, jako v Jeffrey's Bay Petit Bay Sauvignon Blanc. Svěží a křupavé bílé víno z Marlborough, vynikající vinařské oblasti na Novém Zélandu.

 

Lesklé světle žluté víno, které ukazuje, proč se stal Sauvignon Blanc z Nového Zélandu - s relativně krátkou historií vína - klasikou. V tomto Jeffrey's Bay najdete výrazné travnaté vůně a jasné tóny angreštu, jablka a mučenky. Svěží a křupavá chuť s nádhernými příchutěmi tropického ovoce, v čele s mučenkou a ananasem, které jsou doprovázeny broskví, limetkou a grapefruitem. Tropická party ve sklenici, s kořeněnou kyselinkou a jemným nádechem svěžích zelených bylin.

 

Marlborough

 

Na nejsevernějším cípu Jižního ostrova leží Marlborough, přední vinařská oblast Nového Zélandu. Tato oblast je stále mladá, první réva zde byla vysazena v roce 1973. O necelých dvacet let později, přesněji od roku 1990, je Marlborough považována za největší a nejznámější vinařskou oblast Nového Zélandu. Do té doby patřila tato pocta Hawkes Bay, kde francouzští misionáři vysadili v roce 1851 první vinici a která je navždy v knihách vedena jako nejstarší vinařská oblast. S vinařskou historií čítající sotva 150 let je proto Nový Zéland mladým hráčem ve vinařském světě. A Marlborough, sotva padesátileté, je úplným nováčkem. A přesto mohou fantastická vína z této oblasti konkurovat svým francouzským kolegům. Tento úspěch je způsoben klimatem. Marlborough je jednou z nejslunnějších a nejsušších oblastí Nového Zélandu. Silný vítr, který fouká z Tichého oceánu, poskytuje potřebné ochlazení. Ideální chladné klimatické podmínky, z nichž mají hrozny prospěch, vytvářejí dlouhé a optimální vegetační období. To dává hroznům živé a ovocné aroma, které je plně vyjádřeno ve světově proslulém Sauvignonu Blanc z Marlborough.

 

Sauvignon Blanc: divoký a světově proslulý

 

Příběh úspěchu Sauvignonu Blanc začíná ve Francii, kde se odrůdě, která se rozrostla na vinice celého světa, říkalo Sauvage. Mimochodem, nebyl to jen růst, který způsobil, že se odrůda stala divokou, ale také aroma, které je velmi bujné. Kolébka Sauvage leží na jihozápadě Francie, neboť se Sauvignon Blanc proslavil v severním údolí Loiry. Zde je tato odrůda zodpovědná za skvělá bílá vína jako jsou Pouilly-Fumé a Sancerre. Od svého působení na Novém Zélandu i zde vyrábí výjimečná špičková vína. Obzvláště výrazná, s prachovými vůněmi a jasně rozeznatelnými vůněmi tropického ovoce.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!