Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Jardín de Lúculo Tinto Garnacha
Jardín de Lúculo Tinto Garnacha

Popis vína

  • Doporučené servírování Jehněčí, zvěřina, grilované maso, těstoviny s omáčkou na bázi rajčat
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
  • Ročník 2014
  • Země původu Španělsko
  • Vinařská oblast Navarra
  • Typ vína Suché víno
  • Odrůda Garnacha Atlántica
  • Obsah alkoholu 14%
  • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2014

Jardín de Lúculo Tinto Garnacha

Toto víno nese výraznou osobnost své odrůdy. Intenzivní červená barva přechází skoro do fialové. Elegantní ve vůni, s tóny fialek a pomerančové kůry, ve které je ovoce nepatrně podpořeno dubem, bez ztráty jiskry, který jen zvyšuje rovnováhu a komplexnost. Svěží, nasládlé v ústech a příjemné na patře díky svěžesti a dobře integrovaným tónům dubu.

 

Bodegas La Casa de Lúculo

 

Věnované Luciovi Liciniovi Lucullovi velkému gurmánu klasického Říma (1. století před naším letopočtem), Jardín de Lúculo je víno s vynikající osobností, které vyjadřuje původ staré odrůdy Garnacha a její jedinečné zpracování. Staré révy Grenache rostou v níže položených horách Navarra, kde se tyčí nejstarší kmeny této odrůdy.

 

Garnacha Atlántica

 

Garnacha Atlántica je modrá odrůda, ze které vyrábíme naše víno. Pochází ze starých vinic pro Lúculo Old Vine & Lúculo Origen a mladších vinic pro Jardín de Lúculo Los Bohemios. Je to velmi ceněná odrůda především díky své síle a vytrvalosti, které vedou ke vzniku vín s vynikající strukturou a aromatickou komplexností.

 

O Garnache se říká, že má svůj původ v údolí Ebro, který se datuje do 11.-12. století. Ačkoli se o ni po dlouhá léta nejevil příliš velký zájem, v dnešní době se vína této odrůdy stále více cení, což je proces, ke kterému jsme se od počátku našeho projektu La Casa de Lúculo zavázali.

 

Vinice odrůdy Grenache, ze které vyrábíme naše víno, se nacházejí v oblasti Navarra Baja Montaña, 30 km východně od Pamplony, na severní před-pyrenejské, viniční hranici.

 

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!