Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč

Jak na červený úsměv po červeném.

Když se pár lidí zeptáte, co je na druhém člověku často upoutá jako první, odpovědí Vám, že úsměv. Zářivý, běloskvoucí úsměv, kterým celému světu dáváte na odiv svou dobrou náladu, svou radost ze života. A protože víno a dobrá nálada k sobě patří, dáme Vám dnes pár rad a tipů, jak o zářivý úsměv nepřijít ani po červeném vínu.

 

Úsměv hraběte Drákuly

Jistě už se Vám to také stalo. Po pár sklenkách červeného vína se Váš zářivý, hollywoodský úsměv někam vytratil a ze zrcadla se na Vás najednou usmívá hrabě Drákula kombinovaný s čachtickou paní. A může za to červené víno.

 

Červené víno vs. zářivý úsměv

Jak už víme z předchozích článků, je červené víno směsí přírodních barviv, kyselin a tříslovin. Právě tyhle složky vína způsobují to trošičku hororové zabarvení Vašich zubů. Pokud máte za sebou maraton degustací červených vín z oblasti Bordeaux, jedná se pravděpodobně o zabarvení krátkodobé, které zmizí tak rychle, jako se objevilo. Problém nastává v okamžiku, kdy červené víno popíjíte často a pravidelně.

Kyseliny obsažené ve víně totiž mohou narušovat Vaší zubní sklovinu a zuby tak oslabovat. Pokud hned poté co dopijete poslední sklenku, sáhnete po zubním kartáčku a budete se  snažit zbavit se zabarvení zubů zbavit jejich intenzivním čištění, děláte chybu. Zkuste se nejprve napít vody, aby se kyselina z vína neutralizovala, a chvilku počkejte, než se zubní sklovina trochu vzpamatuje. Jen tak svým zubům neublížíte. Mimochodem, tenhle postup platí i pro bílé víno, byť u něj není zabarvení tak patrné.

 

Pár tipů na běloskvoucí úsměv

Ať už jste se ocitli na svatbě, firemním večírku, nebo na letní grilovačce, vždycky dojde na společné focení. A přeci nebudete jediní, kdo se na obrázku mračí. Proto jsme pro Vás připravili pár rad a tipů, jak si zachovat úsměv i po sedmičce červeného.

 

Pijte perlivou vodu

Poděkují Vám za to nejen Vaše zuby, ale druhý den i Vaše hlava. Bublinky obsažené v perlivé vodě budou na zuby působit jako velmi jemný zubní kartáček, a tak budou neustále odstraňovat nepříjemný červený povlak.

 

Bílé víno raději vynechejte

Pokud jste někdy doma malovali, nebo cokoliv natírali, určitě víte, že barva nejlépe drží na podkladu natřeném základní barvou. A v případě vína, je právě bílé víno tím základním nátěrem, na kterém se bude skvěle držet červená barva jinak vynikajícího Merlotu.

 

Před pitím červeného si vyčistěte zuby.

Zubní kartáček Vaše zuby vyhladí téměř do dokonalosti. A protože na hladkém povrchu se i barviva obsažená ve víně udrží jen velmi obtížně, máte vyhráno. Pozor, nikdy si ale zuby nečistěte těsně před pitím vína, protože víno s příchutí zubní pasty rozhodně není ideální chuťová kombinace.

 

Zkuste jídlo s vysokým obsahem vlákniny

Vláknina obsažená v jídlech působí na Vaše zuby jako kartáček. Možná to na první pohled vypadá dost šíleně, ale zkuste se zamyslet jaké víno by se dalo spárovat se salátem z čerstvého špenátu. Co třeba ……. (doporučení someliéra).

 

Kombinujte víno se sýrem

Sýry totiž obsahují pro zuby tolik potřebný vápník. Je sice pravda, že na dostatečný přísun vápníku budete muset sníst opravdu hodně sýra, ale myslím, že to zase není tak strašná oběť, co říkáte? Ideální jsou tvrdé sýry, které zubní sklovinu jemně obrušují do hladka. A na hladkém povrchu …. Ale to už bychom se opakovali.

 

Pozor na bělení zubů

Zářivý úsměv je dnes zkrátka v módě. A s moderními metodami je velmi snadné jej získat. Bělení zubů ovšem změkčuje sklovinu a ta je tím o mnoho náchylnější k zabarvení červeným vínem.

Až si dnes večer otevřete láhev dobrého červeného vína, jistě Vám jeho chuť a vůně vykouzlí na tváři zářivý úsměv. Možná o to zářivější, že teď už víte, že ani červené víno Vás o jeho zářivost už nepřipraví.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 9.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!