Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč

Jak kupovat víno na párty

Vybrat správné víno na večírek, letní grilovačku, nebo dokonce na svatbu, to je velmi náročná disciplína. I když vínu celkem rozumíte. Nebo možná právě proto. Své chutě a preference znáte dokonale, víte které víno Vám chutná. Ale znáte stejně dobře i chutě svých přátel a hostů? Pár následujících rad a tipů Vám výběr usnadní a zajistí Vám uznání jak od běžných konzumentů, tak i od skutečných znalců.

Tip č. 1 – Buďte připraveni
Nenechávejte nic na poslední chvíli. Vyhnete se tak zmatkování a stresu. Zajistěte, aby víno bylo na stole ještě dříve, než usadíte své hosty, nebo alespoň co nejdříve potom. Ušetříte si tím spoustu nervů a svým přátelům ukážete, že máte vše pod kontrolou a Váš večírek bude dokonalý.

 

Tip č. 2 – Víno jako dárek? Na velikosti záleží!
Velká většina z nás si myslí, že opravdu hodnotný dárek musí být velký. Existuje celá řada nádherných a vynikajících vín v menších láhvích. Pokud chcete víno dát jako dárek, vyhněte se jim obloukem. Vychutnejte si je sami, v klidu a pohodlí domova, a na večírek přijďte s něčím větším. A pokuste se o víně, které dáváte jako dárek, i něco zjistit, ať to nevypadá, že jste v supermarketu koupili první velkou láhev. Věřte, že ten komu je dárek určen to určitě ocení.

 

Tip č.3 – Pravidlo tří čtvrtin
Bez ohledu na to, jestli pořádáte zahradní grilovačku v parném létě, nebo oslavu narozenin uprostřed zimy, vyberou si tři čtvrtiny Vašich hostů červené víno. Na to při výběru vína pamatujte. Vybírejte tedy vína s ohledem na roční dobu, na druh akce. Přizpůsobte se podmínkám. Bude se večírek konat v létě na zahradě? Volte světlejší červená vína jako Pinot Noir, nebo Merlot. Zuří venku sněhová vánice? Je čas na plná a odvážná vína jako Fruity Carignan-Grenache-Merlot!

 

Tip č. 4 – Svůj k svému
Sedíte s přáteli v restauraci, v ruce držíte opravdu dlouhý vinný lístek a ne a ne si vybrat? Čas běží, vy začínáte být nervózní a to Vám na klidu nepřidá. A přitom je to tak jednoduché. Sedíte v restauraci, která je proslulá svou francouzskou kuchyní? Vsaďte na jistotu a dejte si francouzské víno. Uvidíte, že nebudete litovat.

 

Možná sami sebe považujete za znalce vína. Můžeme Vám ale zaručit, že pokud se budete držet našich jednoduchých rad, budou Vás za něj považovat i Vaši přátelé a známí.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 9.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!