Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Il Pavone Fiero Chianti DOCG
Il Pavone Fiero Chianti DOCG

Popis vína

  • Doporučené servírování Tapas, pokrmy z masa, těstoviny, sýry
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
  • Ročník 2015
  • Země původu Itálie
  • Vinařská oblast Toskánsko
  • Typ vína Suché víno
  • Odrůda Sangiovese (85%), Canaiolo (10%), Ciliegiolo (5%)
  • Obsah alkoholu 12%
  • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2015

Il Pavone Fiero Chianti DOCG

 

Lahodné Chianti

 

„Toto víno je lahodně lahodné“! Velkolepé a světově proslulé italské Chianti, zabalené v rubínově červeném kabátu. Znamenité aroma tmavého ovoce, jako jsou zralé třešně a bobule, s dodatečným kořením. V chuti opravdová ovocná exploze, která je měkká a poddajná, s lehkými tóny koření a bylin. Dlouhý závěr je smyslně ovocný a dává tomuto Chianti veškeré kouzlo, které si zaslouží.

 

Il Pavone Fiero

 

Prestižní Chianti, které vzdává čest svému jménu. Il pavone fiero znamená v italštině „hrdý páv“. Il Pavone Fiero je značně působivý a ví, že žádné jiné Chianti nemá tak lákavé, nádherné vlastnosti v aroma i chuti, jako právě on. Z větší části obsahuje božskou šťávu hroznů Sangiovese s jemným doprovodem Canaiola a Ciliegiola. Hrozny, které jsou ručně vybírány a sklízeny s maximální opatrností, když jsou optimálně zralé, pocházejí z malé tratě v krásném Toskánsku. Výsledkem je sice nízký výnos, zato optimální kvalita, a ta vás prověří!

 

Chianti

 

Oblast Chianti v Toskánsku je jednou z nejznámějších vinařských oblastí a je proslulá výrobou výrazného a osobitého vína. Zároveň je největší vinařskou oblastí v Itálii s klasifikací DOCG. Úsměvnou zajímavostí je, že víno je některými vinaři stále dodáno v tradičních demižonech. Víno Chianti nemá daný recept, nicméně je převážně vyráběno z odrůdy Sangiovese. První recept byl vytvořen někdy v polovině 19. století baronem Bettinem Ricasoli, který se později stal premiérem italského království. Chianti patří již po několik desetiletí k velmi oblíbenému produktu z Itálie.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!