Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Heritage d’Or Saint-Véran AOP

Popis vína

 • Doporučené servírování Telecí řízek, kuřecí maso, krevety, humr, sushi, cabrales
 • Odrůda Chardonnay
 • Obsah alkoholu 12.5%
 • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
 • Doporučená teplota podávání 10 - 12 °C
 • Ročník 2019
 • Vinařská oblast Bourgogne
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Bohaté & Chutné
 • Země původu Francie
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Heritage d’Or Saint-Véran AOP

Harmonické, vytříbené a elegantní. Ve vůni a barvě hovoří toto živé Saint-Véran, slovy ovoce a vypráví zvláštní příběh Burgundska. Příběh o historii vína, tradicích, terroiru a mimořádně vysoké kvalitě burgundského bílého. Tuto bohatou historii - dědictví - zažijete v tomto intenzivním Chardonnay, které je plné ovocných vůní, jemných květinových tónů a dobře koncentrované. Klasické, s citrusy, trochou másla a lehkou mineralitou, typickou pro terroir v Saint-Véran.

 

Barva je křišťálově čistá, světlá zlatavě žlutá. Nos svádějí jemné ovocné vůně jablek, melounu a broskví. Ze sklenice se také linou mírně aromatické tóny připomínající akacii a zimolez, doprovázené mírnou minerálností. Vytříbené, elegantní a harmonický. Živé s příchutí žlutého jablka, hrušky a exotického ovoce. Ústa plnící, chutné, svěží a vyvážené víno díky šťavnatému ovoci a lehkému minerálnímu nádechu. Skutečná a cenově dostupná klasika z Burgundska.

 

Burgundsko

 

Speciální vína Heritage d’Or vyprávějí stejně neobvyklý příběh Burgunska. A buďme upřímní, ten příběh je docela komplikovaný. Burgundsko je rozděleno do pěti oblastí, jednou z nich je Mâconnais. Oblast leží západně od města Mâcon a je domovem tohoto vína. Těchto pět oblastí je rozděleno do stovek apelací a dále existuje klasifikační systém, který odlišuje špičková vína od stolních. Je výsledkem komplikovaného dědického práva v roztříštěném Burgundsku, pozůstatkem francouzské revoluce. Do té doby patřila většina vinic církvi, ale Napoleon je rozdělil a vydražil jednotlivé tratě, a tak má nyní jedna vinice i několika majitelů. Například 50hektarovou vinici Clos de Vouget obhospodařuje osmdesát vlastníků. Vína všech těchto osmdesáti majitelů se mohou chuťově lišit, protože kouzelné slovo v Burgundsku je terroir: jedinečná souhra půdy, podnebí, umístění vinice a znalostí a dovedností vinaře. Terroir bylo magické slovo pro fragmentaci, když mniši a vinaři objevili bohatost Burgundska už dávno před středověkem. Díky staletím orby a zavlažování získalo Burgundsko čest a uznání, které si zaslouží, a terroir zůstává i nadále magické slovo. A i když je příběh Burgundska komplikovaný, vypráví o unikátních hodnotách jako jsou původ, autenticita, tradice a charakter. A to je přesně to, co vína Heritage d’Or představují a co milovníci vín tolik oceňují.

 

Chardonnay

 

Chardonnay se pěstuje téměř ve všech vinařských zemích. V Burgundsku se bílá vína vyrábějí pouze z této odrůdy. Ve vinařských zemích jako jsou Chile, Argentina a Jihoafrická republika je podíl Chardonnay obrovský. V Austrálii a Kalifornii se vyrábějí ze Chardonnay zejména klasická vína. Odrůda je ideální pro (dlouhodobé) zrání na dřevě. Vína Chardonnay jsou bohatá na dojmy z exotického ovoce jako jsou ananas a mango.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!