Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Heritage d'Or Mâcon AOP Rouge

Popis vína

 • Doporučené servírování Tapas, kuřecí maso, syrová zelenina, těstoviny s mušlemi
 • Odrůda Gamay
 • Obsah alkoholu 13%
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 12-14 °C
 • Ročník 2019
 • Vinařská oblast Bourgogne
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Svěží & Ovocné
 • Země původu Francie
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Heritage d'Or Mâcon AOP Rouge

Mladé, šťavnaté a lehkomyslné. Heritage d'Or Mâcon je vzrušující červené víno. Nejen kvůli svěžímu charakteru, díky kterému po vychlazení téměř vyskočí ze sklenice, ale také je vyrobeno z Gamay, zakázané odrůdy z Burgundska. Proč zakázané? Protože je tak chutná, že byla během staletí třikrát vykázána z vinic v Burgundsku. Tato odrůda přesto vyrábí fantastická vína a Gamay patří k dědictví Francie. Ochutnejte!

 

Jasné, rubínově červené víno s mladistvou fialovou záři a frivolní povahou. Vyrobeno z hroznů Gamay, známých lehkými a voňavými víny Beaujolais. A stejně jako tato slavná vína, i toto víno s voňavým nosem čerstvého červeného ovoce a jemnou kořeněností, pokud mírně vychlazené a konzumované mladé, ze sebe vydává to nejlepší. Ukazuje vzrušující a frivolní dotek díky čerstvým červeným plodům jako jsou jahody, maliny a červený rybíz. Šťavnaté, mladistvé, přesto bohaté a elegantní. A náznak moka v závěru.

 

Bourgogne

 

Speciální vína Heritage d’Or vyprávějí stejně neobvyklý příběh Burgunska. A buďme upřímní, ten příběh je docela komplikovaný. Burgundsko je rozděleno do pěti oblastí, jednou z nich je Mâconnais. Oblast leží západně od města Mâcon a je domovem tohoto vína. Těchto pět oblastí je rozděleno do stovek apelací a dále existuje klasifikační systém, který odlišuje špičková vína od stolních. Je výsledkem komplikovaného dědického práva v roztříštěném Burgundsku, pozůstatkem francouzské revoluce. Do té doby patřila většina vinic církvi, ale Napoleon je rozdělil a vydražil jednotlivé tratě, a tak má nyní jedna vinice i několika majitelů. Například 50hektarovou vinici Clos de Vouget obhospodařuje osmdesát vlastníků. Vína všech těchto osmdesáti majitelů se mohou chuťově lišit, protože kouzelné slovo v Burgundsku je terroir: jedinečná souhra půdy, podnebí, umístění vinice a znalostí a dovedností vinaře. Terroir bylo magické slovo pro fragmentaci, když mniši a vinaři objevili bohatost Burgundska už dávno před středověkem. Díky staletím orby a zavlažování získalo Burgundsko čest a uznání, které si zaslouží, a terroir zůstává i nadále magické slovo. A i když je příběh Burgundska komplikovaný, vypráví o unikátních hodnotách jako jsou původ, autenticita, tradice a charakter. A to je přesně to, co vína Heritage d’Or představují a co milovníci vín tolik oceňují.

 

Gamay, tak dobrá, že byla zakázána

 

Modrá odrůda Gamay byla třikrát zakázána. Poprvé v roce 1395, kdy se Philip Bold, vévoda Burgundska, obával, že Gamay bude konkurovat jeho milovanému Pinotu Noir. Ale Gamay, která je oblíbená u mnoha vinařů, se nedala zahnat. A tak přišel další zákaz v roce 1731. A opět se tato veselá a svěží odrůda s vůní jahod, malin a třešní, nenechala zastrašit. Naposledy byla zakázána ve 20. století pro vína z AOC Bourgogne, a tak se rozhodla pro jižnější apelace. Například Beaujolais a tedy i Mâconnais. Zde réva roste na půdě z písku, hlíny a oblázků se žulovou spodní vrstvou.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 9.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!