Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Gotberg Rulandské modré výběr z hroznů
Gotberg Rulandské modré výběr z hroznů

Popis vína

  • Obsah alkoholu 14%
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
  • Ročník 2013
  • Země původu Česká republika
  • Vinařská oblast Morava
  • Typ vína Suché víno
  • Odrůda Rulandské modré (Pinot noir)
  • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2013

Gotberg Rulandské modré výběr z hroznů

Rulandské modré z vinařství Gotberg Vás zaujme krásnou rubínovou barvou. V bohaté chuti vína se projeví lesní maliny, ostružiny a také kouř hořícího dřeva. Chuť je bohatá, minerální, v jejím závěru se naplno rozvine hořká čokoláda a višně. Víno má také lehký náznak slanosti v chuti, což je typické pro odrůdy Rulandského modrého. Díky nízkému obsahu kyselin a vyváženému obsahu taninů lze víno doporučit i ke dlouhé archivaci.

Víno doporučujeme podávat ke zvěřině, stejně tak tmavému dušenému masu na houbách.

 

Vinařství Gotberg

Vinařství Gotberg hospodaří na vinicích o rozloze 56 ha nedaleko Hustopečí v obci zvané Popice na jižní Moravě. Vinařství je poměrně mladé, vzniklo v roce 2003 a první vína spatřily svět o 7 let později, přesto lze však říci, že vinařství produkuje za svoji krátkou historii velmi kvalitní a chutná vína. Gotberg pěstuje jak staré, tradiční odrůdy, tak i nové, kterým se na jižní Moravě daří. Vinné hrozny jsou produkovány v BIO kvalitě, Gotberg navíc patří k největším producentům vína v České republice. Vinná réva je pěstována na jílovito – sprašových půdách, bohatých na vápník. Vinařství zahrnuje celkem pět vinařských tras: Panenský kopec, Svidrunk, Sonberk, Starou horu a nově i viniční trati Unédy. Vína z vinařství získala ocenění na mnoha soutěžích v ČR i zahraničí. Vinařství se specializuje především na bílá vína, produkuje také ale i několik odrůd červených vín. Z vinařství Gotberg tak můžete ochutnat například bílé odrůdy jako Muškát moravský, Chardonnay, Sauvignon, Pálavu či třeba Rulandské šedé. Z červených odrůd doporučujeme Frankovku, Merlot anebo Rulandské modré.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!