Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Georges Vasseur Chablis AC
Georges Vasseur Chablis AC

Popis vína

  • Odrůda Chardonnay
  • Chuť Bohaté & Chutné
  • Typ vína Suché víno
  • Druh vína Bílé víno
  • Vinařská oblast Bourgogne
  • Země původu Francie
  • Ročník 2015
  • Uzávěr Korek
  • Archivace Do roku 2020 nebo k okamžité konzumaci

Mohlo by Vás také zajímat

2015

Georges Vasseur Chablis AC

Křupavě svěží a sofistikované Chablis

Krásné, propracované špičkové bílé víno vyrobené 100% ze Chardonnay. Zářivá světle žlutá barva, ohromující aroma citrusových plodů a květin. Čerstvá, minerální a suchá chuť s ovocnými tóny a náznakem kořenitosti. Závěr je dlouhý a elegantní.

Bejot Vins & Terroirs

Rodina Bejot vyrábí krásná tradiční vína již více než 120 let. V roce 1891 založil Jean Baptiste Bejot ve městě Beaune malé vinařství pojmenované "Le Maison". Před několika lety se vinařství přesídlilo do obce Meursault. Díky velké expanzi a modernizaci se vinařství v posledních letech ohromně rozrostlo a je vnímáno jako specialista na burgundské. Tradice, řemeslo a moderní technologie jdou ruku v ruce s unikátní spoluprací s místními vinařstvími. Každý rok překvapují velkými stylovými víny, která přivádějí milovníky vína do extáze.

 Wijngaarden van Bejot Vins&Terroirs in Chablis

Vinice v Bejot Vins&Terroirs

Chablis

Bílá burgundská vína jsou považována za nejlepší vína na světě. Jsou vyrobena 100% ze Chardonnay a přivádějí mnoho milovníků vína do vytržení. V Burgundsku je Chablis bezesporu nejoblíbenějším vínem. Za svou přezdívku "ústřicová voda" vděčí podávání s plody moře, se kterými se obvykle skvěle doplňuje. Vinice Chablis se nacházejí v nejsevernější části Burgundska, ve které se nejvíce pěstuje právě Chardonnay. Chardonnay je energická odrůda, která není příliš citlivá na chlad.

Nejlepší vinice se nacházejí severně od města Chablis. Chablis má čtyři apelace, od nižší po nejvyšší. AOP Petit Chablis je nejjednodušší apelace. Vinice se nacházejí jen kousek od města Chablis a dávají jednoduchá vína s méně výraznou chutí. AOP Chablis Grand Cru představuje ta nejlepší vína včetně známých jmen jakými jsou Les Clos, Vaudésir a les Grenouilles en Blanchots.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!