Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
Georges Duboeuf Brouilly AOC
Georges Duboeuf Brouilly AOC

Popis vína

 • Doporučené servírování Kachna, Drůbež, Červené a dušené maso, Pečený bažant
 • Odrůda Gamay
 • Obsah alkoholu 13%
 • Archivace Do roku 2018 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 15-17 °C
 • Ročník 2011
 • Země původu Francie
 • Vinařská oblast Beaujolais
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2011

Georges Duboeuf Brouilly AOC

Bujný Cru du Beajolais

 

Toto Brouilly pochází z rukou Georgese Duboeuf, který je považován za ikonu vinařského světa a přirozený talent, pokud jde o vytváření dokonalé chuti. Vína od Georgese Duboeuf jsou autentická, otevřená, sofistikovaná a osvěžující a také se prodávají za překvapivě rozumnou cenu. Brouilly je nejjižnější z deseti Crus du Beaujolais, a podle mnohých je nejlepší ze všech.

 

Hladké a elegantní víno s hlubokou karmínovou barvou. Bohaté na aroma červeného ovoce, švestek a náznaků fialek. Chuť je živá, svěží a hladká se spoustou pikantního ovoce. Závěr je ovocný (drobné bobule) s nádechem tabáku. Toto Brouilly jednoznačně vykazuje bohaté aroma a chuť.

 

Vinařství Georges Duboeuf

 

Georges Duboeuf, narozený v roce 1933, je zakladatel Les Vins Georges Duboeuf. Jedná se o jedno z největších a nejlepších vinařství ve Francii. Vinařství je známé zejména výrobou vín Beaujolais.

Georges vyrůstal na malé farmě, kde jeho rodina vlastnila několik hektarů vinic s Chardonnay. Po předčasné smrti otce převzali firmu jeho teta a bratr. Georges pomáhal na rodinné vinici a od osmnácti let začal na kole rozvážet víno. V roce 1964 založil Les Vins Georges Duboeuf. V 60. letech se oženil s Rolande a měli dvě děti, Fabienne a Francka. Vinařství vyrábí vynikající vína různých druhů. V současné době i jeho syn Franck pracuje pro společnost. Vinařství se specializuje na výrobu vín Vin de Pay, odrůdových vín, vín z Rhône a Crémant de Bourgogne.

 

Brouilly

 

Vinice Brouilly se rozkládají na ploše 1300 ha a je to největší Cru Beaujolais. Jméno Brouilly pochází od poručíka římské armády, Bruliuse, který se zde usadil. Názvem Brouilly byl pojmenován kopec, který dominuje krajině z výšky 485 metrů. Ve 4. - 5. století byli na jeho úpatí vysázeny malé vinice. Půda je směsí žuly a naplavené zeminy. Směs čtyř různých půdních typů dává vínu specifické vlastnosti. Brouilly má hlubokou rubínovou barvu a spíše ovocné než květinové aroma, které připomíná červené bobule a švestky s občasným minerálním tónem.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!