Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Fratelli Antonio & Raimondo Rive dei Sassi DOCG Roero Arneis

Popis vína

 • Odrůda Roero Arneis (100%)
 • Chuť Svěží & Ovocné
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Bílé víno
 • Vinařská oblast Piemont
 • Země původu Itálie
 • Ročník 2018
 • Uzávěr Korek
 • Archivace Do roku 2023 nebo k okamžité konzumaci
 • Obsah alkoholu 13%
 • Doporučená teplota podávání 7-10°C

Mohlo by Vás také zajímat

2018

Fratelli Antonio & Raimondo Rive dei Sassi DOCG Roero Arneis

Jedno z nejprestižnějších bílých vín Itálie

Lesklá svěží barva se zářivě zelenou září. Aroma s exotickým ovocem, fenyklem a bílým peckovitým ovocem. Pěkně pevné a úderné s výrazným dotekem Roera Arneis, s trochou opékaných mandlí a anýzem. Šťavnaté po bílém ovoci a čerstvě vymačkaných hroznech. Svěží kyselinka a ušlechtilá Leucaspius delineatus. Vznešené „bílé Barolo“ s důrazem a fraîcheur.

Roero Arneis

Roero se nachází na chladnějším severu země, uprostřed Piemontu, v oblasti písečných a vápencových kopců mezi obcemi Asti, Alba a hlavním městem hnutí slow-food, Bra. Severně od řeky Tanaro leží vinice, na kterých se Arneis pěstuje od 80. let minulého století a tak byla tato odrůda uchráněna před zánikem.

Údajně se Arneis pěstovalo ještě před Nebbiolem, protože má sladší hrozny. Arneis se také přidává do Barola ke zjemnění vína. To je důvod, proč se někdy můžete setkat s termínem Barolo Bianco pro Arneis.

Nyní je Arneis, zejména vína z apelace Roero Arneis DOCG, opět velmi ceněno pro své specifické vlastnosti. Aroma květu, bílého ovoce a anýzu je plné a v chuti najdeme šťavnaté hrušky. Vína jsou nejlepší, když se konzumují mladá a bez stárnutí na dřevě.

Špičkový výrobce v srdci Piemontu

Vinice Fratelli Levis byla založena v roce 1938 bratry Antoniem a Raimondem Levi, jejichž filozofií byla od samého počátku "kvalita za každou cenu". Pracovali v oblasti Langhe a byly vždy srdcem výroby vín z odrůdy Nebbiolo. Po smrti Raimonda pokračuje Antonio ve výrobě vín se stejným odhodláním a vášní. Výsledkem jsou opravdová a klasická vína.

Rodina Sartirano

Rodina Sartirano provozuje rodinou vinici již po několik generací. Giovanni, nejstarší muž, se nazývá „prezidentem“ vinice. Piero Sartirano, starší muž, má na starost kontrolu vinic a jejich kvalitu. Oba mladší muži, Guido a Paolo, jsou intenzivně zapojeni do procesu výroby vína. Paolo je rodinným sklepmistrem a Guido kontroluje kvalitu zrání a lahvování vína. Skutečný rodinný podnik!

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!