Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Finca Santa Bella Torrontés Argentina

Popis vína

 • Doporučené servírování Kuře, mořský vlk, krevety, krab, syrová zelenina, zelené kari, thajské pokrmy
 • Odrůda Torrontés
 • Obsah alkoholu 13%
 • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Šroubovací
 • Doporučená teplota podávání 10 - 12 °C
 • Vinařská oblast Mendoza
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Svěží & Ovocné
 • Země původu Argentina
 • Druh vína Bílé víno

Mohlo by Vás také zajímat

Finca Santa Bella Torrontés Argentina

Bílá královna Argentiny: aromatická, šťavnatá a bujná. Co je Malbec u červených vín, to je Torrontés u bílých. Je to vizitka Argentiny, chutná a jedinečná, s rozeznatelnými tóny tropického ovoce a květů. Není divu, vždyť tato speciální odrůda je potomkem hroznů Muscat. Torrontés nepřevzala od svých předků sladký charakter, vína vynikají živou svěžestí. Stejně jako Finca Santa Bella z Mendozy s krásnými ovocnými příchutěmi a svěžími citrusovými tóny.

 

Živé a obzvláště elegantní, lehké citronově žluté víno. Vsadíme se, že propadnete jeho kouzlu! Tato bílá kráska vydává voňavé aroma citrusů, ananasu, liči a květů. Na patře vynikají svěží příchutě žlutého jablka, citronu, mandarinky, manga a zralého ananasu. Šťavnaté a bujné s pevnou a lahodnou svěží kyselinkou. Tropická jihoamerická párty ve sklenici, vychutnejte si ji naplno.

 

Torrontés

 

Jak bylo řečeno výše, to, co Malbec v Argentině znamená u červených vín, je Torrontés u bílých. První odrůda se do jihoamerické země přesunula z Francie, druhá je potomkem sladce vonícího Muškátu Alejandra a Criolly Chica, kteří cestovali se španělskými dobyvateli a misionáři ze Španělska. Černá odrůda Criolla Chica byla určena k výrobě mešního vína, ale spolu s muškátem produkovaly hlavně potomky. Více než pět set, to jen tak pro představu. Bujará Torrontés je nejznámější ze skupiny. Ačkoli je červený Malbec nejúspěšnější argentinskou odrůdou, jedinečná a speciální vína z Torrontés jsou oblíbená po celém světě. Aromatická, suchá a svěží, lehká a intenzivní. A především okouzlující, se silnou svěží kyselostí. Díky tomu je víno ideální k rybám, měkkýšům, kuřecímu masu, salátům a kořeněným asijským pokrmům.

 

Speciální vinařská oblast Mendoza

 

Ale bez ohledu na to, jak okouzlující odrůdou Torrontés je, není snadná na pěstování. Je citlivá na plísně, a proto preferuje teplé a suché prostředí. Nejlépe na vinicích ve vysoké nadmořské výšce, kde jsou hrozny blíže ke slunci a kde se v noci značně ochlazuje. Díky tomuto teplotnímu rozdílu si hrozny zachovávají výrazné aroma a svěží kyselinku. Mendoza, vinařská oblast na západě Argentiny na úpatí And, dokonale splňuje všechny požadavky. Vinice jsou zde vysoce položeny. Andy zadržují většinu srážek a pokud v téměř pouštní vinařské oblasti spadne kapka, slunce a vítr zajistí, že réva opět rychle vyschne. Modrá odrůda Malbec je ve svém živlu, stejně tak jako bílá Torrontés. Hrozny v této vyprahlé části Argentiny nejsou žíznivé, voda z rozpuštěného sněhu z hor protéká důmyslným zavlažovacím systémem, který původně postavili Inkové. Půda složená z písku, hlíny a oblázků dobře absorbuje vodu. To vše zajišťuje, že hrozny dozrávají optimálně a stále si zachovávají svěží kyselost. Dopřejte si zážitek s Finca Santa Bella Torrontés, bílou královnou z Argentiny.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!