Eterno Infinito Cannonau di Sardegna 2020 Sardínie

309 Kč –3 %
Eterno Infinito Cannonau di Sardegna
309 Kč –3 % 299 Kč / ks
Skladem (4 ks)

Tmavě intenzivní červená. Buket třešní, borůvek, tymiánu a divokých květin. Bohaté a silné v chuti, plné smyslného sladkého ovoce, jako jsou černé třešně, modré švestky a borůvky s hedvábnou texturou a slanými minerály v dlouhém závěru. Všechno bohatství dokonale v čerstvé rovnováze díky chladné poloze sopečných vinic v blízkosti Tyrhénského moře. „Châteauneuf-du-Pape“ na Sardinii! Speciální trouvaille s 97/99 body od Lucy Maroniho. 100% Cannonau (= Grenache) ze 40 let starých vinic v obci Jerzu. Zraje 6 měsíců ve slovinských dubových sudech. 13,5 % alk. Lahodné s pikantní klobásou, jehněčím taginem, chilli con carne a vyzrálým Pecorinem. Užijte si nyní nebo až do roku 2029.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tmavě intenzivní červená. Buket třešní, borůvek,tymiánu a divokých květin. Bohaté a silné v chuti, plné smyslného sladkého ovoce, jako jsou černé třešně, modré švestky a borůvky s hedvábnou texturou a slanými minerály v dlouhém závěru. Všechno bohatství dokonale v čerstvé rovnováze díky chladné poloze sopečných vinic v blízkosti Tyrhénského moře. „Châteauneuf-du-Pape“ na Sardinii! Speciální trouvaille s 97/99 body od Lucy Maroniho. 100% Cannonau (= Grenache) ze 40 let starých vinic v obci Jerzu. Zraje 6 měsíců ve slovinských dubových sudech. 13,5 % alk. Lahodné s pikantní klobásou, jehněčím taginem, chilli con carne a vyzrálým Pecorinem. Užijte si nyní nebo až do roku 2029. 

Eterno Infinito znamená věčné nekonečno.Jaká pocta pěstitelům hroznů tohoto vína, z nichž některá jsou více než 100 let stará! Region je známý nejen svými robustními víny Grenache, ale také tím, že má nejdéle žijící obyvatelstvo na světě. Otestujte to s tímto plným, bohatě kořeněným italským červeným vínem plným červeného a černého ovoce s nápadnou mineralitou a lahodnou svěžestí. Tam, kde se v samotném Chateauneuf musí Grenache (hlavní hrozen) spoléhat na balvany na úpatí vinic, je tento 100% Cannonau (= Grenache) di Sardegna DOC zakořeněn v kamenech ze sopečné půdy ve vysoké nadmořské výšce (500-600 metrů) vedle Tyrhénského moře. A tentokrát ne od 100letých rév, ale od 100letých vinařů, kteří do toho vložili všechnu svou vášeň a odbornost. 

Cannonau di Sardegna 
 
Cannonau di Sardegna je DOC rozšířený po celém italském ostrově Sardinie. Cannonau je jednou z tamějších nejúspěšnějších hroznů a je to místní název pro Grenache. DOC přitahuje v posledních letech velkou pozornost díky svému spojení s dlouhověkostí: obyvatelé ostrova se často dožívají více než 90 nebo dokonce 100 let. Vína Cannonau di Sardegna mají vysoký obsah anthokyanů a polyfenolů; nebo sloučeniny bohaté na antioxidanty, které jsou spojovány se zdravím srdce. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: do roku 2029 nebo k okamžité konzumaci
Doporučená teplota podávání: 16-18 °C
Doporučené servírování: Pikantní klobása, jehněčí, chilli con carne, cassoulet, vyzrálý sýr Pecorino
Druh vína: Suché víno
Chuť: Komplexní a plné
italian wine guy: 99
Luca Maroni: 97
Obsah alkoholu: 13.5%
Odrůda: Cannonau
Rok: 2020
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Sardinie
Země: Itálie
Zrání: 6 měsíců v dubovém sudu
sada: /eterno-infinito-cannonau-di-sardegna-krabice/
lahev: /eterno-infinito-cannonau-di-sardegna/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: