Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Durbanville Hills Shiraz
Durbanville Hills Shiraz

Popis vína

 • Odrůda Shiraz
 • Zrání 12 měsíců v dubovém sudu
 • Archivace Do roku 2020 nebo k okamžité konzumaci
 • Obsah alkoholu 14%
 • Uzávěr Šroubovací
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2016
 • Země původu Jihoafrická republika
 • Vinařská oblast Durbanville
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Kořeněné & Elegantní
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2016

Durbanville Hills Shiraz

Pikantní a silný jihoafrický Shiraz

 

Durbanville je jedno z nejznámějších vinařství v Jihoafrické republice, pokud jde o kvalitu. Nejkrásnější odrůdy zdobí trůn, a pro každého vinaře je výzvou vybrat si z této bohaté palety chutí. Shiraz je odrůda se svým vlastním charakterem, která dává silná a příjemná vína. Jsme proto velmi potěšeni, že vám můžeme nabídnout toto lahodné víno plné charakteru a vášně. Jedním slovem, „vynikající“!

 

Velkolepý Shiraz má velmi tmavou červenou barvu a bohatou vůni s kořením. Chuť je příjemně kořeněná, s tóny černého ovoce a vanilky ze zrání na dřevě. V závěru trochu pepře, tak typického pro tuto odrůda.

 

Vinařství Durbanville Hills

 

Vinařství Durbanville Hills získalo již mnoho skvělých ocenění. Vedeno Martinem Moorem, k výrobě používají různé druhy odrůd a dokáží vykouzlit vína s jedinečným charakterem. Durbanville Hills je inspirováno jihoafrickou filozofií „Ubuntu“, která znamená „lidská laskavost“ a je často překládána jako "laskavost k ostatním". Proto vinařství nabízí svým zaměstnancům podíl na sklizni a zisk z nákupu akcií fondu. Vinařství je také známé ekologickou výrobou vína.

 

Oblast Durbanville

 

Durbanville je malá vinařská oblast v blízkosti Kapského města, asi 15 km od moře. Podloží ze žuly smíchané s hlínou spolu s chladným mořským vánkem zajišťují perfektní podmínky pro růst hroznů. Kopce, které leží v různých nadmořských výškách, jsou vhodné pro pěstování jak modrých, tak bílých odrůd. Durbanville Hills je také jednou z nejchladnějších oblastí kolem Kapského města. Chladné podnebí je zásadní pro pomalé a postupné zrání hroznů, které tak získávají plnou chuť a intenzivní charakter.

 

Vinařství v Jihoafrické republice

 

Jihoafrická republika je s vinařskou tradicí dlouhou přes tři století považována za jednu z nejstarších vinařských zemí v Novém světě. Nicméně jak mezinárodní průlom z nedávné doby, tak příběhy o Janu van Riebeeckovi a legendárním sladkém víně Constantia mají menší důležitost. Teprve od roku 1994, po zrušení apartheidu, je Jihoafrická republika skutečně brána jako vinařská země v úvahu.

 

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!