Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
1 zlatá medaile
Dos Talents Catalunya DOC Gran Reserva
Dos Talents Catalunya DOC Gran Reserva

Popis vína

  • Zlatá medaile Berlin Wine Trophy
  • Uzávěr Korek
  • Ročník 2007
  • Země původu Španělsko
  • Vinařská oblast Katalánsko
  • Druh vína Červené víno
  • Typ vína Suché víno
  • Chuť Poddajné & Ovocné
  • Odrůda Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Tempranillo

2007

Dos Talents Catalunya DOC Gran Reserva

Ušlechtilá Gran Reserva ve stylu pěkné Riojy

Vítěz zlaté medaile v soutěži Berlin Wine Trophy! Toto lahodné víno je krémové na patře, s měkkým mastným zakulaceným ovocem, mahagonem, vanilkou, třešněmi a kořením. Víno, na které jen tak nezapomenete!

Katalánsko

Katalánsko nebo Catalunya v katalánštině kdysi patřilo k předním evropským národům. Až do konce 14. století sahala jeho politická a hospodářská nadvláda až do Středomoří a vlastnilo kolonie na Baleárských ostrovech, Korsice, Sicílii, Sardinii, Francii, Řecku a dokonce i v Turecku. V současné době Katalánsko pokrývá politicky a kulturně samostatnou část Španělska, jen čtyři ostrovy u pobřeží a čtyři provincie na severovýchodě Iberského poloostrova. Nicméně Katalánci nikdy neztratil svou hrdost, vlastní jazyk, kulturu, obchodní prozíravost a podnikatelského ducha. Tyto charakteristiky jsou snad nejviditelnější u vína, které z Katalánska pochází.

Katalánsko nepochybně představuje skutečné potěšení pro opravdové milovníky a znalce vína. Malebné vesnice a nedotčená příroda, nádherná vinařství, dech beroucí pláže a krásné vinice. Cava, druhé nejoblíbenější šumivé víno na světě, pochází z Katalánska. Španělé jsou tak hrdí na svůj „oslnivý“ lektvar, že každoročně pořádají velkolepé oslavy se speciálním a tradičním týdnem Cava. Kromě sektu se v Katalánsku také vyrábějí vynikající bílá, červená a růžová vína, a to v jedenácti tamních oblastech včetně Costers del Segre a Penedès. Katalánsko má příjemné středomořské podnebí s dostatkem slunečního svitu, teplých nocí a nízkými srážkami. Vedle některých původních odrůd, jako jsou Macabeo a Moscatel, se zde stále více vyrábí a experimentuje s populárními odrůdami, jako jsou Chardonnay, Sauvignon, Merlot a Cabernet, a v menší míře i s odrůdami Garnacha, Malbec, Pinot Noir a Syrah. Někdy vznikají poměrně překvapivá (a skvěle chutnající) vína.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!