Doña Beatriz Rueda DO Verdejo 2020 Rueda

259 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Svůdné bílé víno, které ve sklenici jiskří slunečně žlutou barvou a vyzařuje odtud intenzivní vůně. Představte si tropické ovoce, jako je meruňka a bílá broskev, s osvěžujícími tóny křupavého zeleného jablka v pozadí. Časopis Decanter vyzdvihuje toto Verdejo pro jeho vyzrálý citrusový charakter.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto nádherně svěží Verdejo bylo oceněno 95 body v předním mezinárodním vinařském časopise Decanter. Logické, protože tato Doña Beatriz Verdejo od Bodegas Cerrosol je skutečnou vstupenkou do tropů! Lahodné svěží bílé víno pro slunečné chvíle, které svádí tóny citrusů a exotického ovoce. Lehce pikantní nádech mu dodává příjemný říz.Letní potěšení za nízkou cenu.
Svůdné bílé víno, které ve sklenici jiskří slunečně žlutou barvou a vyzařuje odtud intenzivní vůně. Představte si tropické ovoce, jako je meruňka a bílá broskev, s osvěžujícími tóny křupavého zeleného jablka v pozadí. Časopis Decanter vyzdvihuje toto Verdejo pro jeho vyzrálý citrusový charakter. Malá hořkost, charakteristická pro Verdejo, dělá tuto Doña Beatriz neodolatelnou.

Španělská vinařská oblast Rueda je na nezadržitelném pokroku. Vína z Ruedy jsou krásná, svěží a bohatá. Zvláště pokud je na etiketě uveden hlavní protagonista z této oblasti, hrozen Verdejo, není však jediným hroznem v regionu. Na vinicích v Ruedě, asi 165 kilometrů severozápadně od Madridu, najdeme také Sauvignon Blanc, Viura a Palomino Fino, odrůdu Sherry. Přesto je to Verdejo, který předvádí tak fantastické sólo v láhvi. Hrozny garantují vína s mohutnou vůní, intenzivní chutí a svěžestí a křupavou hořkostí v závěru. 
 

Oceněné vinařství v Ruedě 
 
Doña Beatriz Verdejo je vlajkovou lodí španělského Bodegas Cerrosol, který byl založen před více než třemi desetiletími v srdci Ruedy, která je tepajícím vinařským srdcem regionu Castilla y León. Rueda, která se nachází na břehu řeky Duero, byla první vinařskou oblastí v Castilla y León, která získala uznání DO v roce 1980. Dnes je Rueda stále známá jako nejdůležitější zdroj španělského bílého. Bodegas Cerrosol, jako průkopník ve vinařské oblasti, k oběma skutečnostem významně přispěl. Hnacím motorem úspěšného vinařství je rodina Vegas-Cordobés. S citem pro tradice vítají vinaři ve sklepě i moderní techniky.Úspěchy: kabinet cen Bodegas Cerrosol je plný medailí udělených vínům z Ruedy na velkých vinařských soutěžích. Částečně je to dáno nasazením a obrovskými znalostmi vinaře Javiera del Río Lópeze. Pod jeho dohledem získalo toto Verdejo ročníku 2017 zlatou medaili v Berliner Wein Trophy. Tento ročník se rovná tomuto úspěchu s ne méně než 94 body od znalců vína z Decanter. Déšť cen a samozřejmě neodolatelně chutná vína mají na svědomí i vinice. Nacházejí se v nejlepší oblasti Verdejo na světě v nadmořské výšce mezi 830 a 910 metry na dně plném písku a štěrku. Není to něco, do čeho bychom rádi vkládali nohy, ale Verdejo to miluje.  

 

 

 

Vinařství:Cerrosol, obsah cukru: g/l, Konzumace s :Paella, tapas, Druh vína: Suché víno,Chuť:Živé a svěží, Obsah alkoholu:13%,Objem lahve: 0,75 l,Odrůda:Verdejo Rok:2020 ,Typ barvy: Bílé víno,Vinařská oblast:Rueda,Země:Francie, alergeny: obsahuje siřičitany, skladujte při teplotě 6-8°C

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Decanter: 95
Doporučená teplota podávání: 6-8 °C
Doporučené servírování: Paella, tapas
Druh vína: Suché víno
Chuť: Živé a svěží
Objem lahve: 0,75l
Obsah alkoholu: 13%
Odrůda: Verdejo
Rok: 2020
Typ barvy: Bílé víno
Uzávěr: Šroubovací
Vinařská oblast: Rueda
Země: Španělsko
sada: /dona-beatriz-rueda-do-verdejo-krabice/
lahev: /dona-beatriz-rueda-do-verdejo/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: