Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Hodnocení:
******

Nikdy jste neslyšeli o Bandolu? Je čas to změnit…
Elegantní a bohaté, dlouhé a na úrovni. Ve vůni víno připomíná kůži, černé, bobulové ovoce, zemitost a koření. V chuti je charakter velmi podobný s ovocnějším projevem a dotekem černého pepře a lékořice. Hovězí steak je skvělý nápad a zkuste jej vylepšit třeba černým lanýžem.

Domaine Sorin Bandol AOC Rouge

Popis vína

 • Doporučené servírování Jehněčí, Červené maso, Sýry, Hovězí maso, Pikantní sýry
 • Obsah alkoholu 13.5%
 • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 17 °C
 • Ročník 2012
 • Země původu Francie
 • Vinařská oblast Provence
 • Druh vína Červené víno
 • Typ vína Suché víno
 • Odrůda Mourvèdre (85%), Syrah (10%), Carignan (5%)

Mohlo by Vás také zajímat

2012

Domaine Sorin Bandol AOC Rouge

Bandol, „Pauillac jihu“

 

Francie nás nadále překvapuje všestrannými víny. Vezměte odrůdu Mourvèdre, která je velmi populární ve Španělsku, ale cítí se jako doma i ve francouzské Provence a Languedoc-Roussillon, a to díky teplému počasí. Tato odrůda je značně náročná na pěstování, a proto se používá hlavně ve směsích. Přesto v oblasti Bandol vznikají vynikající vína Mourvèdre, která dokonce získala přezdívku „Pauillac jihu“.

 

Luc Sorin, jeden z nejlepších vinařů v jižní Francii, nás překvapil jedním z nejpozoruhodnějších francouzských vín. Začíná se speciální kapslí z vosku, která lépe chrání korek před vysušením. Po prvním doušku jsme naprosto uchvácení vynikající chutí, již nyní lahodnou, ale pokud budete trpělivý, chuť ve sklenici po několika letech zrání ještě zintenzivní.

 

Tmavě červená barva s fialovým okrajem. Vůně je komplexní, bujná a smyslná s tóny malin, černého rybízu, kůže, typického provensálského koření a s nádechem lékořice. Velmi chutné a silné. Převaha Mourvèdru zaručuje fantastický archivační potenciál. Víno zrálo 16 měsíců v dřevěných sudech a tím získalo krásnou vytříbenou chuť. Závěr je ovocný a lehce kořeněný a téměř bez konce!

 

Domaine Sorin

 

V srdci oblasti Bandol, coby kamenem dohodil od slunného pobřeží, leží statek Luca Sorina. Luc je oceňován Robertem Parkerem coby jeden z nejlepších vinařů v jižní Francii. Jeho vína jsou velmi ceněná již mnoho let, a to zejména someliéry. Podávají se v prestižních restauracích jako jsou Monaco Louis XV L'Oasis v Bapoule a Jacques Chibois v Grasse.

Krásné vinice se ošetřují organicky, aby bylo zachováno optimálního zdraví půdy, vinné révy a potažmo vína. Používání chemických prostředků nepřichází naprosto v úvahu. Čistá vína z Bandolu s chutí červeného ovoce, koření a lanýžů poskytují blažený chuťový zážitek.

 

Bandol

 

Oblast Bandol je známá především růžovými víny, a přesto odtud pocházejí nejlepší červená vína v jižní Francii. Bandol je nejvýznamnější apelace v Provence, která je pojmenovaná po přístavním městě Bandol. Vinice mají vynikající polohu a tvar malých amfiteátrů umístěných na terasách, a nacházejí se v nadmořské výšce zhruba 400 metrů. Hrozny si užívají slunečného počasí po celý rok. Slunce zde svítí více než 3000 hodin ročně, zatímco zklidňující mořský vánek od Středozemního moře poskytuje dostatečné ochlazení. Ideální podmínky pro optimální zrání nejlepších, spíše komplexnějších hroznů Mourvèdre. Mourvèdre tvoří nejméně 50% všech místních červených vín. Všechna vína se lahvují výhradně ručně. Výsledkem je čistá intenzita a koncentrace. Červená vína z Bandolu mají speciální chuť. Jsou pikantní, tříslová a mají výborný archivační potenciál.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!