Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Hodnocení:
******

Vítejte v Beaujolais a seznamte se se seriózním lídrem této oblasti…
Ovocné a živé, šťavnaté a kořenité. Aroma je středně intenzivní a plné tónů sušených švestek, třešňového likéru, zralých jahod a borůvek s dotekem lékořice a kakaových bobů. Atraktivní kachna na pomerančích bude dozajista skvělou kombinací.

1 zlatá medaile
Domaine de Gry-Sablon Moulin-a-Vent

Popis vína

 • Zlatá medaile Concours des grands vins de france a macon
 • Doporučené servírování Sýry, Drůbež, Maso
 • Zrání 9 měsíců v dubovém sudu
 • Odrůda Gamay (100%)
 • Obsah alkoholu 13%
 • Archivace Do roku 2023 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16 °C
 • Ročník 2019
 • Země původu Francie
 • Vinařská oblast Beaujolais
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Domaine de Gry-Sablon Moulin-a-Vent

Král Cru Beaujolais

Domaine de Gry-Sablon

Christine a Dominique Morel vyrábějí autentická vína z Beaujolais již více než 20 let. Různorodé terroiry přispívají k jedinečné chuti a vůni jejich vín.Vznik Domaine de Gry-Sablon sahá daleko do historie, do počátku 19. století, kdy vše začalo ve městě Emeringes. Muž své doby, pan Besson, pra-pradědeček Dominiquea Morela, byl vynálezce prvního filtračního lisu, za který získal bronzovou medaili na Concours Lépine v roce 1910.

Dnes se panství rozkládá přes více než osm různých obcí v kraji Beaujolais, s mnoha malými unikátními vinicemi. Chenas, Brouilly, Saint-Amour, Fleur, Régnié, Morgan, Julienas a Moulin-à-Vent jsou nádherná jedinečná vína, která se vyrábějí každý rok znovu. Veškeré zemědělské práce se provádějí ručně, hrozny jsou sklízeny s extrémní pečlivostí a roztříděny dříve, než dorazí do vinařství. To vše vytváří nejkrásnější autentická vína Beaujolais z Domaine de Gry-Sablon, která každoročně končí na stupních vítězů v mnoha mezinárodních vinařských soutěžích.

 

Fantasticky silné a elegantní Cru Beaujolais z vinařství Moulin-à-Vent

Krásná červená barva s fialovými odstíny. Intenzivní vůně černého rybízu a třešní je mírně pikantní. Silná a zakulacená chuť červeného ovoce, vavřínu a něčeho kouřového. Sametové víno s dlouhým a ovocným závěrem.

Moulin-à-Vent

Není pochyb o tom, že Moulin-à-Vent je král Cru Beaujolais. Jedná se o velmi maskulinní vína s velkou silou a vysokou úrovní, která jsou měkká a elegantní zároveň. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce mezi 230 a 390 metry. Specifický charakter vína je dám specifickou půdou, která se skládá z jemné růžové žuly a manganu. Mangan je křehký kov, který se používá pro posílení kovů. Oblast získala název Moulin-à-Vent od jediného větrného mlýna, který stojí uprostřed okresu. Je to poslední starý mlýn, který ještě stojí, ale už nefunguje. Vína z Moulin-à-Vent jsou komplexní, pevná a elegantní s tóny zralého ovoce, bílých květů a koření.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!