Domaine de Gry-Sablon Fleurie AOP Vieilles Vignes 2021 Beaujolais

569 Kč –30 %
Domaine de Gry Sablon Fleurie 2021
569 Kč –30 % 399 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Krásná, karmínově červená barva činí toto víno nejženštějším mezi Crus du Beaujolais. Vynikající vůně červeného ovoce, jako jsou třešně, bobule a květinové tóny fialky a irisu. Plná, jemná chuť se zralým ovocem a jemnými tříslovinami Dlouhý, měkký a ovocný závěr.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zlatem oceněné Cru de Beaujolais

 

Krásná, karmínově červená barva činí toto víno nejženštějším mezi Crus du Beaujolais. Vynikající vůně červeného ovoce, jako jsou třešně, bobule a květinové tóny fialky a irisu. Plná, jemná chuť se zralým ovocem a jemnými tříslovinami Dlouhý, měkký a ovocný závěr.

 

Domaine de Gry-Sablon

 

Christine a Dominique Morel vyrábějí autentická vína z Beaujolais již více než 20 let. Různorodé terroiry přispívají k jedinečné chuti a vůni jejich vín.Vznik Domaine de Gry-Sablon sahá daleko do historie, do počátku 19. století, kdy vše začalo ve městě Emeringes. Muž své doby, pan Besson, pra-pradědeček Dominiquea Morela, byl vynálezce prvního filtračního lisu, za který získal bronzovou medaili na Concours Lépine v roce 1910.

 

Dnes se panství rozkládá přes více než osm různých obcí v kraji Beaujolais, s mnoha malými unikátními vinicemi. Chenas, Brouilly, Saint-Amour, Fleur, Régnié, Morgan, Julienas a Moulin-à-Vent jsou nádherná jedinečná vína, která se vyrábějí každý rok znovu. Veškeré zemědělské práce se provádějí ručně, hrozny jsou sklízeny s extrémní pečlivostí a roztříděny dříve, než dorazí do vinařství. To vše vytváří nejkrásnější autentická vína Beaujolais z Domaine de Gry-Sablon, která každoročně končí na stupních vítězů v mnoha mezinárodních vinařských soutěžích.

 

Vína Beaujolais

 

Beaujolais znají mnozí především díky Beaujolais Primeur. Je to ale škoda, protože Beaujolais nabízí mnohem více než toto lehké a snadno pitelné víno. Vína Beaujolais jsou rozdělena do čtyř úrovní/kategorií, a to (v pořadí dle kvality): Beaujolais, Beaujolais Supérieur, Beaujolais-Villages a Cru (Brouilly, Chénas, Chiroubles, Côte de Brouilly, Fleurie, Julienas, Morgon, Moulin-à-Vent , Régnié a Saint-Amour).

 

Fleurie

 

Fleurie se nachází v severní části Beaujolais a má velikost 8 kilometrů čtverečních. Růžová žulovitá půda, která se zde nachází, je v této oblasti unikátní. Oblast můžeme rozdělit do dvou částí. Ve výše položené a strmé části je půda tenká a suchá s vysokou kyselostí. To zajišťuje lehká aromatická vína. Ve druhé části, pod obcí Fleurie, je půda hlubší a skládá se z jílu. Vína, která odtud pocházejí jsou plnější a lepší, když jsou starší.

 

 

Vinařství:Domaine de Gry-Sablon Morel, obsah cukru: 1g/l, Konzumace s :Kuře,zelenina,tapas,tuňák, Druh vína: Suché víno,Chuť:Jemné & Měkké, Obsah alkoholu:13%,Objem lahve: 0,75 l,Odrůda:Gamay, Rok:2021 ,Typ barvy: Červené víno,Vinařská oblast:Beaujolais,Země:Francie, alergeny: obsahuje siřičitany, skladujte při teplotě 16-18°C  

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Doporučená teplota podávání: 16-18 °C
Doporučené servírování: Kuře,tapas,zelenina,tuňák
Druh vína: Suché víno
Chuť: Jemné & Měkké
Objem lahve: 0,75l
Obsah alkoholu: 13%
Odrůda: Gamay
Rok: 2021
Typ barvy: Červené víno
Vinařská oblast: Beaujolais
Zbytkový cukr: 1g/l
Země: Francie
Zlatá medaile: concours International du Gamay
sada: /domaine-de-gry-sablon-fleurie-aop-vieilles-vignes-krabice/
lahev: /domaine-de-gry-sablon-fleurie-aop-vieilles-vignes/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: