Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
1 zlatá medaile
Domaine de Gry-Sablon Fleurie AOP Vieilles Vignes
Domaine de Gry-Sablon Fleurie AOP Vieilles Vignes

Popis vína

 • Zlatá medaile Médaille d'Or International
 • Doporučené servírování Jako aperitiv, maso, sýry
 • Archivace K okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Ročník 2015
 • Země původu Francie
 • Vinařská oblast Beaujolais
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Jemné & Měkké
 • Odrůda Gamay (100%)
 • Obsah alkoholu 13%
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2015

Domaine de Gry-Sablon Fleurie AOP Vieilles Vignes

Zlatem oceněné Cru de Beaujolais

 

Toto víno nedávno získalo zlatou medaili v soutěži International Du Gamay 2016 a 91 bodů v Decanter World Wine Awards! Krásná, karmínově červená barva činí toto víno nejženštějším mezi Crus du Beaujolais. Vynikající vůně červeného ovoce, jako jsou třešně, bobule a květinové tóny fialky a irisu. Plná, jemná chuť se zralým ovocem a jemnými tříslovinami Dlouhý, měkký a ovocný závěr.

 

Domaine de Gry-Sablon

 

Christine a Dominique Morel vyrábějí autentická vína z Beaujolais již více než 20 let. Různorodé terroiry přispívají k jedinečné chuti a vůni jejich vín.Vznik Domaine de Gry-Sablon sahá daleko do historie, do počátku 19. století, kdy vše začalo ve městě Emeringes. Muž své doby, pan Besson, pra-pradědeček Dominiquea Morela, byl vynálezce prvního filtračního lisu, za který získal bronzovou medaili na Concours Lépine v roce 1910.

 

Dnes se panství rozkládá přes více než osm různých obcí v kraji Beaujolais, s mnoha malými unikátními vinicemi. Chenas, Brouilly, Saint-Amour, Fleur, Régnié, Morgan, Julienas a Moulin-à-Vent jsou nádherná jedinečná vína, která se vyrábějí každý rok znovu. Veškeré zemědělské práce se provádějí ručně, hrozny jsou sklízeny s extrémní pečlivostí a roztříděny dříve, než dorazí do vinařství. To vše vytváří nejkrásnější autentická vína Beaujolais z Domaine de Gry-Sablon, která každoročně končí na stupních vítězů v mnoha mezinárodních vinařských soutěžích.

 

Vína Beaujolais

 

Beaujolais znají mnozí především díky Beaujolais Primeur. Je to ale škoda, protože Beaujolais nabízí mnohem více než toto lehké a snadno pitelné víno. Vína Beaujolais jsou rozdělena do čtyř úrovní/kategorií, a to (v pořadí dle kvality): Beaujolais, Beaujolais Supérieur, Beaujolais-Villages a Cru (Brouilly, Chénas, Chiroubles, Côte de Brouilly, Fleurie, Julienas, Morgon, Moulin-à-Vent , Régnié a Saint-Amour).

 

Fleurie

 

Fleurie se nachází v severní části Beaujolais a má velikost 8 kilometrů čtverečních. Růžová žulovitá půda, která se zde nachází, je v této oblasti unikátní. Oblast můžeme rozdělit do dvou částí. Ve výše položené a strmé části je půda tenká a suchá s vysokou kyselostí. To zajišťuje lehká aromatická vína. Ve druhé části, pod obcí Fleurie, je půda hlubší a skládá se z jílu. Vína, která odtud pocházejí jsou plnější a lepší, když jsou starší.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!