Domaine Chauveau La Charmette Pouilly-Fumé AOP 2020 Loire

Zlato
520 Kč –12 %
Domaine Chauveau La Charmette Pouilly Fumé AOP
520 Kč –12 % 459 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Sauvignon Blanc tohoto speciálního Pouilly-Fumé zraje podél břehů Loiry. Hrozny pocházejí ze dvou vinic. Jedna se nachází na slavné kimeridgienské půdě bohaté na starověké fosílie, která dává nebývalou komplexnost. Ostatní révy jsou zakořeněné ve vápencové půdě Villier. Zde hrozny dozrávají brzy a jsou proto pozoruhodně svěží a ovocné. Smíchejte je dohromady a výsledkem je vznešené Pouilly-Fumé. Bohaté, vzrušující a právem oceněné zlatem.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sauvignon Blanc tohoto speciálního Pouilly-Fumé zraje podél břehů Loiry. Hrozny pocházejí ze dvou vinic. Jedna se nachází na slavné kimeridgienské půdě bohaté na starověké fosílie, která dává nebývalou komplexnost. Ostatní révy jsou zakořeněné ve vápencové půdě Villier. Zde hrozny dozrávají brzy a jsou proto pozoruhodně svěží a ovocné. Smíchejte je dohromady a výsledkem je vznešené Pouilly-Fumé. Bohaté, vzrušující a právem oceněné zlatem.

 

Předchozí ročníky tohoto speciálního Pouilly-Fumé již získaly řadu medailí, a i tentokrát se Domaine Chauveau La Charmette se sklizní roku 2020 trefila do černého. Víno vykazuje ve sklenici jemnou světle žlutou barvu a odhaluje nádhernou vůni citrusů, tropického ovoce, jako je hruška, a díky kimeridgienské půdě nádhernou mineralitu. Luxusní a komplexní na patře, kde se bujné čerstvé ovoce, jako je čerstvé žluté jablko, meruňka, bílá broskev a pomeranč, setkává s jemným a slaným nádechem salmiaku. Také v chuti se projevuje minerální dotek a dojem pazourku, kterým je Pouilly-Fumé tak známé. Opravdu krásné víno. Vytříbené a vzrušující od prvního doušku až po dlouhotrvající závěr.

 

Benoît Chauveau

 

Benoît Chauveau je potomkem vinařské rodiny, jejíž rodokmen sahá hluboko do minulosti. Tato rodina vyrábí již po generace víno v Pouilly-Fumé, jedinečné vinařské oblasti na Loiře. Název oblasti je odkazem na odrůdu a terroir. Fumé znamená „kouřové“. Když jsou hrozny Sauvignonu Blanc zralé, jsou pokryty šedou, téměř kouřovou vrstvou. Proto se tato odrůda také nazývá Blanc Fumé. Název, který také odkazuje na minerální pazourkový charakter vína z této oblasti. Hrozny a víno získávají tento charakter díky bohaté půdě této části Loiry, kde Benoît Chauveau počátkem 90. let přirozeně následoval ve stopách svých rodičů a předků. Spolu s manželkou Emmanuelle převzal rodinnou doménu, která dnes vlastní 15 hektarů vinic v Pouilly-Fumé, Pouilly-sur-Loire a Sancerre. Vinná réva roste na různých typech půdy, včetně kimeridgienské opuky, vápna a jílu Villier. Hrozny použité v Domaine Chauveau La Charmette pocházejí z prvních dvou terroirů a plně se odrážejí v tomto víně s bujnými ovocnými tóny a krásnou a elegantní mineralitou.

 

Pouilly-Fumé ze speciálního terroiru

 

Dnes se vynikající Sauvignon Blanc vyrábí téměř ve všech koutech světa. Přesto je Pouilly-Fumé, suché a dokonalé bílé víno ze Sauvignonu Blanc, jedním z nejrespektovanějších Sauvignonů Blanc na světě. Pouilly-Fumé sousedí se Sancerre. Od sebe jsou tyto oblasti oddělené pouze řekou Loire a jsou známé lahodnými víny Sauvignon Blanc. Struktura půdy v této oblasti vykazuje obzvláště bohatou rozmanitost, která dává vínům jedinečný charakter v závislosti na konkrétním původu. Některé hrozny v Domaine Chauveau La Charmette pocházejí z jedinečné kimeridgienské opuky, jílovité půdy bohaté na fosilní zbytky korýšů a měkkýšů. Druhá část hroznů pochází z vápencové půdy Villier. Vápenec se během dne rychle zahřívá a v noci přenáší teplo na vinnou révu, což umožňuje hroznům rychle zrát a získat tak bujnou ovocnou svěžest. Pouilly-Fumé, doplněné minerálními tóny kimeridgienské půdy, je jedinečným a chutným výsledkem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: Do roku 2023
Doporučená teplota podávání: 7-10°C
Doporučené servírování: Kuře, kambala, humr, ústřice, losos
Druh vína: Suché víno
Chuť: Bohaté & Chutné
Obsah alkoholu: 14%
Odrůda: Sauvignon blanc
Odrůda v detailu: Sauvignon Blanc
Rok: 2020
Typ barvy: Bílé víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Loire
Země: Francie
Zlatá medaile: Mondial du sauvignon
sada: /domaine-chauveau-la-charmette-pouilly-fume-aop-krabice/
lahev: /domaine-chauveau-la-charmette-pouilly-fume-aop/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení