Domaine Beausejour 'Les Grenettes' Touraine 2023 Loire

369 Kč –16 %
Domaine Beausejour 'Les Grenettes' Touraine
369 Kč –16 % 309 Kč / ks
Skladem (4 ks)

Svítící světle žlutozelená. Jemné, šťavnaté a bohaté, překypující čerstvými zelenými jablky, zlatými švestkami, kouskem ananasu a čerstvými zelenými bylinkami. Osvěžující, šťavnaté a lehce exotické v chuti. Dokonale vyvážené a po každém doušku si žádá více. Vynikající Touraine Sauvignon.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svítící světle žlutozelená. Jemné, šťavnaté a bohaté, překypující čerstvými zelenými jablky, zlatými švestkami, kouskem ananasu a čerstvými zelenými bylinkami. Osvěžující, šťavnaté a lehce exotické v chuti. Dokonale vyvážené a po každém doušku si žádá více. Vynikající Touraine Sauvignon.100% Sauvignon Blanc. 12,5 % alk. Vynikající nyní nebo až do roku 2027. Ideální se salátem s kozím sýrem, grilovanou rybou s chřestem, krabím salátem a sushi. 

 

Domaine Beausejour se nachází v srdci 'zahrady Francie', hřiště bývalé šlechty. Tradice a kvalita jsou pro bratry Arnauda a Albérica Lechatonovi na prvním místě. Respekt k tradici v kombinaci s neustále inovativní technologií zajišťuje, že bratři vytěží z hroznů maximum. Vinice tohoto ovocného a živého Sauvignon Blanc jsou staré 25 let a jsou vysazeny na svazích Saint-Romain a Noyers-sur-Cher. Půda bohatá na minerály se skládá z vápenatého jílu a Silexu a přispívá k svěžímu a bohatému charakteru tohoto typického Touraine.  
Touraine 
 
Každý, kdo mluví o ‚zahradě Francie‘, pravděpodobně mluví o regionu Touraine. Místo, kde člověk naráží na jeden zámek za druhým a kde si šlechta užívala relax. Půdy v této podoblasti Loiry jsou rozmanité a vyrábí se zde mnoho různých vín. Červená, bílá, růžová a dokonce i šumivá vína se vyrábí z hroznů, které rostou na mnoha strmých svazích podél břehů řeky Loiry. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: 2027
Doporučená teplota podávání: 7-10°C
Doporučené servírování: Ryby,chřest,sýry
Druh vína: Suché víno
Chuť: Svěží & Silné
Objem lahve: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,5%
Odrůda: Sauvignon blanc
Rok: 2023
Typ barvy: Bílé víno
Vinařská oblast: Loire
Země: Francie
sada: /domaine-beausejour--les-grenettes--touraine-krabice/
lahev: /domaine-beausejour--les-grenettes--touraine/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: