Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Dezzani Sacco Piemonte DOC Dolcetto

Popis vína

  • Obsah alkoholu 12.5%
  • Archivace Do roku 2020
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
  • Ročník 2016
  • Země původu Itálie
  • Vinařská oblast Piemont
  • Typ vína Suché víno
  • Chuť Svěží & Silné
  • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2016

Dezzani Sacco Piemonte DOC Dolcetto

Umělci z vinařství Dezzani vědí, jak získat to nejlepší z typické odrůdy Piemontu. Hrozny Dolcetto se mění v tmavě červené, frivolní víno s množstvím svěžího červeného ovoce a překvapivě kořeněným závěrem. To ovšem znamená, že toto Dolcetto zrovna neladí s jinými typickými giganty z Piemontu, jako jsou Nebbiolo a Barbera.

 

Krásné, hluboké rubínově červené víno s fialovými odlesky, typické pro odrůdu Dolcetto. Bohaté na taktéž typické, svěží červené ovoce. Aroma šťavnatých bobulí a třešní, které se nadšeně line ze sklenice. Frivolní a plné ovoce, zároveň elegantní a komplexní. Živé víno s dobrou rovnováhou a dlouhým zakončením s překvapivě kořeněnými podtóny. Podtón tříslovin umožňuje, že se toto víno hodí k mnoha různým pokrmům. Nádherné víno z Piemontu, které je připraveno k okamžitému potěšení.

 

Rodina Dezzani

 

Toto frivolní Dolcetto pochází od rodiny Dezzani. Vinařství je pojmenováno po Luigiho dědečkovi, který začal podnikat v roce 1934 s jedním sudem o obsahu 700 litrů. Rodinná firma existuje již 80 let a stále vyznává stejné hodnoty: vášeň, tradici, kvalitu a inovaci. V současné době jsou Dezzaniniové jednou z nejvýznamnějších vinařských rodin v Piemontu a jejich vinice jsou jedny z nejlepších v okolí. Kvalita jejich přetrvávajícího úsilí je oceněna četnými certifikáty jako jsou BRC, IFS, ISO 9001, ISO 14001 a EMAS v této oblasti.

 

Dolcetto

 

„Slaďouš“ nebo „malé sladké“. Toto jsou přezdívky pro typickou odrůdu z Piemontu, Dolcetto. Ne proto, že vyrábí sladké víno, ale kvůli mladistvému, frivolnímu charakteru a živým vínům, které produkuje. Ale nepodceňujte Dolcetto! Tato milovaná odrůda není „nobody“. V profesionálních rukou vinařů Dezzani se tyto hrozny mění v silné víno s čistým a zralým ovocem a letní svěžestí.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!