Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
Damalisco de Javier Rodriquez Toro DO Reserva
Damalisco de Javier Rodriquez Toro DO Reserva

Popis vína

 • Doporučené servírování Smažené maso, pikantní casserole, sýry
 • Obsah alkoholu 14.5%
 • Zrání 36 měsíců v dubovém sudu
 • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2008
 • Země původu Španělsko
 • Vinařská oblast Toro DO
 • Typ vína Suché víno
 • Parker 90
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2008

Damalisco de Javier Rodriquez Toro DO Reserva

Bombastické španělské červené víno s 90 body Roberta Parkera!

 

Tato vytříbená Reserva je vyrobena Javierem Rodriguezem, topoenologem, který je jedním z inovátorů ve vinařské oblasti Toro, a také známý jako „Hvězda španělského vinařství“. Víno zrálo 36 měsíců v sudech z francouzského a amerického dubu, dále 64 měsíců na lahvi a je charakterizováno hustou chutí sladkého ovoce a komplexností.

 

Krásně vyvinutá intenzivní horká červenočerná barva. Kouřově široké aroma má působivou hloubku s červenými a černými bobulemi, moka, karamelem, hruškou a cedrem. Plnící ústa a silná chuť hustého sladkého ovoce, kakaa a krabice od doutníků s mastnou, svěží texturou a skvělou komplexností. Vynikající Toro Reserva z dobrého ročníku, nyní na svém vrcholu.

 

Degustace na slepo

 

Při degustaci na slepo před třemi lety Toro doslova překvapil celou komisi degustátorů. Jeden z nich zvolal v polovině ochutnávky: „Ano, to je ono, to je to, co jsme hledali. Gigant!“ Ukázalo se, že je to Tinta de Toro 2008. A zdá se, že měl pravdu, protože se nenašlo žádné jiné víno z oblasti Toro, které by se s Tinta de Toro mohlo měřit. Víno se nyní, po dalších dvou letech dodatečného stárnutí na dřevě, stalo Reservou. A z ní už zbývá poslední barel!

 

Toro D. O.

 

Vinařská oblast Toro se nachází na severozápadě Španělska a je pojmenována po městě Toro. Velká část vinic se nachází v provincii Zamora a menší část v provincii Valledolid. V roce 1987 získala tato vinařská oblast status D.O. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce 620 až 750 m na mírně zvlněném a pestrém terroiru z písku a vápna s ideálně vysokým obsahem železa. Perfektní terroir pro dobrá vína z dobrých ročníků. Oblast prošla v minulých 15 až 20 letech strukturálními změnami, které lze nejlépe popsat jako "znovuobjevení antické kvality". S novým stylem vín, která nejsou příliš těžká a velmi ovocná, dosáhla v posledních letech oblast Toro mnoha národních a mezinárodních úspěchů.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!