Côtes du Rhône

1 položek celkem

Cena

13741375
113741375

V údolí řeky Rhôny se vyrábí různorodá vína, což je dáno zejména rozdílností klimatu a půdy. Sever má žulovou půdu a mírné podnebí, zatímco na jihu je klima teplejší, typicky středomořské a půda je jílovitá a písčitá. Rozdíly se projevují zejména v chuti, vůni a zpracování vína.

Odrůdy

Oblast Rhôny se dělí na dvě části: severní a jižní. V severní části je dominantní odrůdou Syrah, ale vyrábí se zde i bíla vína, a to z odrůdy Viognier. Nejznámější vína z této oblasti jsou Hermitage, Côte Rôtie a Condrieu.

Jižní část je mnohem větší. Ačkoliv převažuje výroba červeného vína, začíná se v posledních letech zvyšovat i výroba vína růžového. Víno se obvykle míchá z různých odrůd, přičemž jeho základ tvoří odrůda Grenache. Chateauneuf-du-Pape, které je pojmenováno podle letní rezidence papeže ze 14. století, je nejznámějším výrobcem vína v jižní části údolí řeky Rhôny.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení