Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
Hodnocení:
******

Na skvělá vína, jako je toto, se rozhodně vyplatí pár let počkat…
Vyzrálé a elegantní, strukturované a kulaté. Intenzivní aroma je komplexní a atraktivní s tóny dřeva, kůže a čokolády s podtóny přezrálých borůvek, švestek a rozinek. Řízek z divičáka, pravda, toto jídlo není regionální sicilská klasika, ale je to dokoná kombinace.

Costera Cannonau Cantine Argiolas

Popis vína

  • Doporučené servírování Vepřové maso, Vepřový steak, Grilované jehněčí
  • Odrůda Canonau (90%), Carignano (5%), Bovale Sardo (5%)
  • Obsah alkoholu 14%
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 18 °C
  • Ročník 2014
  • Země původu Itálie
  • Vinařská oblast Sardinie
  • Typ vína Suché víno
  • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2014

Costera Cannonau Cantine Argiolas

Cannonau di Sardegna (místní název pro odrůdu Grenache) je červené víno ze Sardínie.

Cantine Argiolas je rodinný podnik, který byl založen v roce 1938 v Serdianě, v kopcích severně od Cagliari. V současné době je společnost pod vedením již třetí generace rodiny Argiolas a stala se jedním z nejdůležitějších vinařství na ostrově. Vinařství se zaměřuje spíše na kvalitu než kvantitu.

Jméno Costera je odkaz na kopcovité vinice, které se nacházejí v kopcích Trexana. Víno je vyrobeno z hlavní odrůdy Sardinie, místně známé jako Canonau (Grenache), stejně jako z trochy Bovale Sardo a Carignana. Těmto místním odrůdám se dobře daří v někdy žhnoucím podnebí ostrova a dávají vínu tmavě červenou barvu a plnohodnotnou chuť.

Costera di Sardegna je hluboce červené, těžké víno s komplexní chutí, se stopami koření a lesních plodů, trochou vanilky a zakulacenými tříslovinami v závěru.

Víno zrálo 5 měsíců v betonových kádích, 8-10 měsíců v sudech z francouzského dubu a poté měsíc na lahvi.

Velmi dobře se doplňuje s typickými specialitami Sardínie jako jsou pečené vepřové a jehněčí maso - ideální ke grilování na otevřeném ohni.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!