Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Costa di Bussia Arcapla - Langhe DOC
Costa di Bussia Arcapla - Langhe DOC

Popis vína

  • Doporučené servírování Steaky, Zvěřina, Těstoviny, Sýry
  • Obsah alkoholu 14%
  • Archivace Do roku 2018
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
  • Ročník 2010
  • Země původu Itálie
  • Vinařská oblast Piemont
  • Typ vína Suché víno
  • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2010

Costa di Bussia Arcapla - Langhe DOC

Autentický svalovec z Piemontu

Piemont má starobylou vinařskou tradici a klasika, jako jsou Barolo a Barbaresco, pochází právě odtud. Obliba vín z tohoto regionu v posledních letech prudce roste. Proto je obzvlášť mimořádné, že v krásných původních sklepech vinařství Costa di Bussia jsme objevili „Arcaplà“, krásné kvalitní a oceněné víno!

Speciální cuvée od rodiny Sartiranů, Arcaplà je starobylá a speciální technika, která znamená „dát na sebe“. Jinými slovy, později uzrálé hrozny Nebbiola jsou položeny na již částečně zkvašené hrozny Barbery. To dává vínu intenzivnější a silnější chuť. Kombinace těchto dvou odrůd vytváří fascinujícího svalovce, kterého nepotkáte každý den!

Víno vykazuje třídu, kterou byste očekávali od italského červeného tohoto kalibru! Nádherná rubínová barva se světle hnědým okrajem. Plné ovoce, zejména bobulí, rybízu a třešní v kombinaci s nádechem kávy a čokolády. V ústech opravdový festival chutí zralého ovoce, toastu, vanilky a pikantní tóny lékořice a pepře. Třísloviny jsou měkké díky devíti měsíčnímu zrání na dřevě. Závěr je působivě dlouhý a lákavý.

 

Costa di Bussia, jedinečné vinařství!

V roce 1874 koupil Luigi Arnulfo farmu v Monforte d'Alba, která byla známa pod jménem Costa di Bussia. A tak začal příběh jednoho vinařství. V průběhu několika let Luigi dokázal, že je mistrem na výrobu vynikajících kvalitních vín. Jeho specialitou se stala vína s dlouhým archivačním potenciálem. Ve velmi krátké době získalo jeho Barolo vynikající pověst. Poptávka po tomto víně přicházela i ze zahraničí. V roce 1890 obdržel Luigi dopis od vinaře z Kalifornie, který měl o toto víno eminentní zájem.

Luigi poslal Barolo parníkem z Janova přes Liverpool do Ameriky. Cesta trvala více než rok, ale když víno konečně dorazilo, bylo v perfektním stavu. Během válek, které o několik let později proběhly, Luigi bohužel zemřel. Vinařství přestalo fungovat. Naštěstí mu dva mladí bratři Guido a Paolo Sartirano vdechli v roce 1988 nový život. Provedli restrukturalizaci se zvláštním zřetelem k jeho původní historické podobě a opět začala vznikat řada kvalitních vín. Díky velké úctě k tradici, zručnosti a odvážným rozhodnutím vznikají ve sklepech Costa di Bussia opět nádherná vína.

 

Langhe DOC

Langhe DOC je nejdůležitější vinařská oblast Piemontu a nachází se na břehu řeky Tanaro. Velká jména, jako jsou Barolo a Barbaresco, pocházejí z této oblasti, která v roce 1994 obdržela DOC. Množství druhů vín, která se zde vyrábějí, je obrovské, a to i z hlediska odrůd, neboť se zde pěstuje mnoho místních druhů. Podnebí je ideální a půda se skládá z vápence, jílu a písku, což je kombinace, která vytváří neuvěřitelně na minerály bohatou a plodnou půdu. Tato oblast je také známá božskou kulinářskou tradicí, neboť proslulé bílé lanýže, které jsou velmi oblíbené pro svou vytříbenou chuť, hrají hlavní roli a téměř výlučně je najdeme právě zde.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!