Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
Hodnocení:
******

Nikdy jste se nesetkali s tímto italským králem vín? Tak toto je ideální začátek…
Ovocné a harmonické, svěží a přístupné. Středně intenzivní vůně je plné tónů zralého ovoce- třešní, jahod s podtóny máty, lékořice a čokolády. Toto víno není mohutné jako jiná Barola a proto s jemným uzeným krocanem bude skvělé.

Cordero Barolo DOCG v luxusní dřevěné krabici

Popis vína

  • Chuť Bohaté & Chutné
  • Typ vína Suché víno
  • Druh vína Červené víno
  • Vinařská oblast Piemont
  • Země původu Itálie
  • Ročník 2012
  • Uzávěr Korek
  • Archivace Fantastický archivační potenciál na několik let
  • Obsah alkoholu 14%

2012

Cordero Barolo DOCG v luxusní dřevěné krabici

Král Itálie v luxusní dřevěné krabici

V italském Piemontu jsme pro Vás našli Cordero Barolo, silné a výjimečné víno, které si plným právem zaslouží jméno Král Itálie. Vyrobeno v historickém vinařství Dogliotti, ve kterém již pátá generace vyrábí pohádková vína včetně špičkového Barola.

Elegantní Barolo s intenzivní vůní květin, třešní a kandovaných švestek. Chuť je plná, teplá a robustní, ale také sametová, s tóny třešní a ostružin.

 

Vinařství Dogliotti

Historie nádherného vinařství Dogliotti sahá až do roku 1870, kdy dva bratři, Marcello a Joseph, začali s výrobou vína. Na začátku roku 1900 dosáhli navzdory jednoduchým technikám a řemeslu několika ocenění v oblasti Moscato a dokonce získali i zlaté medaile na významných vinařských soutěžích. V minulém století se vinařství vždy předávalo z otce na syna, společně s odbornými znalostmi potřebnými k výrobě kvalitních vín. V současnosti je již pátá generace v čele tohoto historického vinařství. Rodinná firma je nyní v rukou tří mladých bratranců, Erika, Ivana a Matouše.

Barolo, král vín!

Víno králů, král vín. Tato slova chvály používají pro Barolo obyvatelé Piemontu. Pro víno, které je blízké jejich srdcím. Barolo se vyrábí pouze z odrůdy Nebbiolo, která se v Itálii běžně pěstuje. Vína mají silnou taninovou strukturu a proto vyžadují před uvedením na trh delší dobu zrání. Barolo získává svoji výraznou chuť díky tomu, že hrozny se po sklizni pět měsíců suší, aby se zbavili přebytečné šťávy. Tím vzniká jeho typická, plná a výrazná chuť.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!