Colle del Grifo Umbria IGT Sangiovese 2020 Umbrie

1 974 Kč –33 %
Colle del Grifo Umbria IGT Sangiovese  2020 Umbrie
1 974 Kč –33 % 1 314 Kč / kartón 219 Kč / 1 ks
Skladem (>5 kartón)

Toto krásné víno má intenzivní, tmavě červenou barvu s fialovými odstíny. Velmi ovocná a bujná vůně s tóny třešní a vanilky. Elegantní a jemná chuť plná ovoce, jako jsou třešně, bobule a ostružiny, s dojmy z čokolády a trochou vanilky. Dlouhý a plný, ovocný závěr s nádechem kakaa a bylinek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chutné červené víno z Umbrie 
Colle del Grifo je vynikající, chutné, prvotřídní víno z mírně svažitých kopců Umbrie. Díky odrůdě Sangiovese, která je v této oblasti prominentní, máme v našich rukou něco jedinečného. Není překvapením, že světově proslulý kritik Luca Maroni udělil vínu 97 bodů! 

Je samozřejmé, že v tradičním vinařství jako je Barbanera Vini, můžete počítat s vynikající přípravou při zachování čistoty Itálie. Naším cílem je nabídnout vám takové drahokamy za neuvěřitelně nízkou cenu. Víno s velkým potěšením z pití, které je zároveň dostupné. 

Toto krásné víno má intenzivní, tmavě červenou barvu s fialovými odstíny. Velmi ovocná a bujná vůně s tóny třešní a vanilky. Elegantní a jemná chuť plná ovoce, jako jsou třešně, bobule a ostružiny, s dojmy z čokolády a trochou vanilky. Dlouhý a plný, ovocný závěr s nádechem kakaa a bylinek. 

Barbanera Vini
V jednom z nejkrásnějších koutů Itálie, v srdci zelených kopců a vinic v Toskánsku, leží krásné vinařství rodiny Barbanerů. Velký úspěch začal v roce 1938 vinař Altero Barbanera a jeho manželka Maria, kteří vlastnili krásnou vinici v malé vesnici Piazze u obce Cetona. I dnes se zde vyrábějí čistě italská vína přirozeným, tradičním a úctyhodným způsobem. Vinařství je pravidelně chváleno na mezinárodních vinařských soutěžích pro svou velmi vysokou úroveň. Kvalita je jejich vášní, a to je rozhodně znát ve vínech, která se zrodila v Barbanera Vini. 

Umbrie 
Umbrie je známá především slavným a zároveň nejvíce vyráběným bílým vínem Orvieto. Tato oblast se také nazývá zelené srdce, protože zůstává zelená po celý rok. Krásné, kopcovité, zelené svahy jsou porostlé převážně vinicemi a olivovníky. Středomořské klima je mírné v letních měsících, které jsou často slunečné a suché. Nicméně zimy mohou být poměrně chladné a mokré, zejména ve vyšších nadmořských výškách, jako například v Apeninách. Po tisíce let nabízí tento region vinařství dobré zázemí. To je způsobeno mírně zvlněnými kopci, které zachycují sluneční paprsky, bohatostí řek a vod, a kontinentálním ale mírným podnebím. Rovněž struktura půdy je velmi důležitá. Obvykle se skládá z jílu a vápence. Navíc je bohatá na minerály, které také určují typický charakter vína.

1820

Vinice Umbrie

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Archivace: Do roku 2024 nebo k okamžité konzumaci
Doporučená teplota podávání: 16-18 °C
Doporučené servírování: Grilované pokrmy, grilované maso, těstoviny
Druh vína: Suché víno
Hodnocení: Luca Maroni
Chuť: Zakulacené & Ovocné
Luca Maroni: 97
Obsah alkoholu: 13%
Odrůda: Sangiovese
Rok: 2020
Typ barvy: Červené víno
Vinařská oblast: Umbrie
Země: Itálie
sada: /colle-del-grifo-umbria-igt-sangiovese-krabice/
lahev: /colle-del-grifo-umbria-igt-sangiovese/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: