Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Colle del Grifo Umbria IGT Sangiovese

Popis vína

 • Doporučené servírování Grilované pokrmy, grilované maso, těstoviny
 • Odrůda Sangiovese (100%)
 • Obsah alkoholu 13%
 • Archivace Do roku 2023 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16-18 °C
 • Ročník 2019
 • Země původu Itálie
 • Vinařská oblast Umbrie
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Zakulacené & Ovocné
 • Druh vína Červené víno
 • Luca Maroni 97

Mohlo by Vás také zajímat

2019

Colle del Grifo Umbria IGT Sangiovese

Chutné červené víno z Umbrie

 

Colle del Grifo je vynikající, chutné, prvotřídní víno z mírně svažitých kopců Umbrie. Díky odrůdě Sangiovese, která je v této oblasti prominentní, máme v našich rukou něco jedinečného. Není překvapením, že světově proslulý kritik Luca Maroni udělil vínu 97 bodů!

 

Je samozřejmé, že v tradičním vinařství jako je Barbanera Vini, můžete počítat s vynikající přípravou při zachování čistoty Itálie. Naším cílem je nabídnout vám takové drahokamy za neuvěřitelně nízkou cenu. Víno s velkým potěšením z pití, které je zároveň dostupné.

 

Toto krásné víno má intenzivní, tmavě červenou barvu s fialovými odstíny. Velmi ovocná a bujná vůně s tóny třešní a vanilky. Elegantní a jemná chuť plná ovoce, jako jsou třešně, bobule a ostružiny, s dojmy z čokolády a trochou vanilky. Dlouhý a plný, ovocný závěr s nádechem kakaa a bylinek.

 

Barbanera Vini

 

V jednom z nejkrásnějších koutů Itálie, v srdci zelených kopců a vinic v Toskánsku, leží krásné vinařství rodiny Barbanerů. Velký úspěch začal v roce 1938 vinař Altero Barbanera a jeho manželka Maria, kteří vlastnili krásnou vinici v malé vesnici Piazze u obce Cetona. I dnes se zde vyrábějí čistě italská vína přirozeným, tradičním a úctyhodným způsobem. Vinařství je pravidelně chváleno na mezinárodních vinařských soutěžích pro svou velmi vysokou úroveň. Kvalita je jejich vášní, a to je rozhodně znát ve vínech, která se zrodila v Barbanera Vini.

 

Umbrie

 

Umbrie je známá především slavným a zároveň nejvíce vyráběným bílým vínem Orvieto. Tato oblast se také nazývá zelené srdce, protože zůstává zelená po celý rok. Krásné, kopcovité, zelené svahy jsou porostlé převážně vinicemi a olivovníky. Středomořské klima je mírné v letních měsících, které jsou často slunečné a suché. Nicméně zimy mohou být poměrně chladné a mokré, zejména ve vyšších nadmořských výškách, jako například v Apeninách. Po tisíce let nabízí tento region vinařství dobré zázemí. To je způsobeno mírně zvlněnými kopci, které zachycují sluneční paprsky, bohatostí řek a vod, a kontinentálním ale mírným podnebím. Rovněž struktura půdy je velmi důležitá. Obvykle se skládá z jílu a vápence. Navíc je bohatá na minerály, které také určují typický charakter vína.

 

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!