Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč

Co s načatou lahví?

Někdy je večer příliš krátký na to, abychom stihli otevřenou láhev vína i dopít. Ale nebuďte smutní, není třeba víno hned vylívat, protože i v takové situaci si víme rady. 

V první řadě je potřeba zabránit tomu, aby se do vína dál dostával vzduch. Jistě Vás napadne, že nejjednodušší by bylo láhev uzavřít korkovým špuntem, kterým byla původně uzavřena. Bohužel tohle řešení není ideální, protože v láhvi bude dál působit vzduch, který v ní uzavřeme spolu s vínem. Takže pokud chcete uzavřít nedopitou láhev vína, raději použijte vakuový uzávěr. Víno v láhvi zůstane čerstvé o mnoho déle.

Nic netrvá věčně
A to bohužel platí i o nedopité láhvi vína. A pokud nemá trpět víno ani Vaše chuťové buňky, máte na dopití otevřené láhve jenom omezený čas.

Domov plný vína
Málokdo z nás má to štěstí, že má doma sklep vhodný k dlouhodobému skladování vína. Většinou si musíme vystačit s podstatně skromnějším prostorem pro uložení našich tekutých pokladů. Aby se však naše domácí zásoby vína neproměnili ve sbírku mnoha druhů vinného octa, je třeba dodržet několik důležitých zásad.

Do skříně patří oblečení
Víno skladované v nevhodných podmínkách stárne až čtyřikrát rychleji, než víno skladované v ideálních podmínkách. A víno v láhvích vystavených nestálé teplotě je podstatně náchylnější ke zkažení. Pokud plánujete vytvořit si větší sbírku vína, určitě nejprve investujte do alespoň základní domácí vinotéky. Jen tak bude možné skladovat víno v ideálních podmínkách, to znamená při teplotě mezi 10°C - 15°C a zhruba 75% vlhkosti.

Věřím, že pro Vás předcházející řádky byly užitečné, a že jste se v nich o víně opět dozvěděli něco nového.  A doufám, že se i příště potkáme nad naším blogem o víně, tentokrát třeba se sklenkou správně vychlazeného Chardonnay.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 9.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!