Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Clos Roja Priorat DOCa Tinto

Popis vína

 • Doporučené servírování Sýry
 • Odrůda Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Carignan, Grenache
 • Obsah alkoholu 14.5%
 • Zrání 6 měsíců v dubovém sudu
 • Archivace Do roku 2023 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2017
 • Země původu Španělsko
 • Vinařská oblast Priorat
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2017

Clos Roja Priorat DOCa Tinto

Priorat, jedna z nejvíce fascinujících vinařských oblastí Španělska, je místo, odkud pocházejí krásná červená vína. Neexistuje téměř žádný jiný vinařský region na světě, který za posledních 25 let zaznamenal takový skok v kvalitě. Priorat dluží toto oživení odvaze a nadšení rozhodných vinařů, jedinečným starým vinicím a terroiru s břidlicovou půdou, který nikde jinde nenajdete. Tři důležité ingredience, kterými se pyšní i proslulé španělské vinařství Reserva de la Tierra. Vinaři Meritxell Vila a Pepe Roige mají privilegium vytvářet mistrovská díla, jako je Clos Roja Priorat. Vzniklo krásné víno, které je plné síly a čistého ovoce. Zlatá medaile, kterou v loňském roce víno získalo v soutěži AWC 2017, mluví sama za sebe.

 

Víno s intenzivní vůní zralého ovoce, koření a toastu. Chuť je plná, silná, zaoblená a vytříbená, s červeným ovocem, čokoládou, trochou skořice a příjemnými dřevitými tóny. Víno zrálo po dobu 6 měsíců ve francouzském dubu, což poznáte podle jemného pocitu na jazyku. Pěkně vyvážené s dlouhým příjemným závěrem.

 

Reserva de la Tierra

 

Před více než 60 lety vstoupila rodina Giménezů do světa vinařství. První kroky podnikly rodiče Felipa Giménez v údolí Mendoza, které se nachází v krásné Argentině. S velkým nadšením, vášní a odhodláním vyrobili své první víno. O několik let později se, se spoustou nahromaděných znalostí a zkušeností, rozhodli vrátit trvale do Španělska, aby si splnili svůj nový sen. Byla založena Reserva de la Tierra a i do dnešní doby jsou stále velmi úspěšní. Od tradice až po inovace, v Bodega dělají vše pro to, aby z hroznů a terroiru získali to nejlepší. V současnosti je syn Felipe Giménez zodpovědný za toto krásné vinařství. Spolu se svým týmem a vinaři Meritxellem Vila a Pepem Roige je šťastným majitelem krásných vinic na speciální břidlicové půdě. Nacházejí se na strmých, dech beroucích lokalitách, které jsou osázeny velmi starými révami. Díky co nejmenší intervenci do procesů ve vinném sklepě je dosaženo toho, že se charakter hroznů a terroiru maximálně odráží se víně.

 

Priorat

 

Z drsných a skalnatých kopců Prioratu pocházejí vynikající vína. Je to jedna ze dvou oblastí ve Španělsku s klasifikací DOCa, tou druhou je oblast Rioja. Podnebí je suché, slunečné a půda sopečného původu dává aromatické hrozny s ucelenou a pikantní chutí. Půda je v podstatě tajemstvím Prioratu. Vinice jsou položeny na terasách v nadmořské výšce 100 až 700 metrů a hrozny se sbírají pouze ručně. Vína z Prioratu jsou většinou velmi drahá, ale na druhou stranu patří mezi to nejlepší. Obsah alkoholu by měl být alespoň 13,5%.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!