Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Ciacci Piccolomini d’Aragona Brunello Di Montalcino
Ciacci Piccolomini d’Aragona Brunello Di Montalcino

Popis vína

 • Doporučené servírování Silné sýry, Grilované hovězí, Klobásy
 • Odrůda Sangiovese
 • Obsah alkoholu 15%
 • Zrání 24 měsíců v dřevěném sudu
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 18 °C
 • Ročník 2011
 • Země původu Itálie
 • Vinařská oblast Toskánsko
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2011

Ciacci Piccolomini d’Aragona Brunello Di Montalcino

Sangiovese je hlavní odrůdou v některých z velkých jmen italského vína. Kvalita vína Sangiovese je notoricky variabilní, ale radikální zlepšení vinařských technik v 80. letech vedlo k výraznému posunu směrem k vínům orientovaných na kvalitu.

Brunello di Montalcino (100% Sangiovese) je jedním z nejznámějších a nejprestižnějších italských vín. V Toskánsku, jeho domovině, sdílí první místo pouze s vysoce ceněným Vino Nobile di Montepulciano a samozřejmě s Chianti.

Slovo Brunello znamená přibližně „malý tmavý“ a je to místní název pro Sangiovese Grosso. To je speciální klon odrůdy Sangiovese, který se nachází v okolí Montalcina, kde jsou pro tuto odrůdu optimální podmínky. Nejen že je množství Sangiovese Grosso omezeno, ale pouze starší vinice mohou být použity pro výrobu Brunella - a tím se zaručuje vysoká kvalita tohoto vína.

Brunello di Montalcino je vyrobeno výhradně z hroznů Sangiovese Grosso vypěstovaných na svazích v okolí Montalcina - klasické toskánské vesnici na kopci 30km jižně od Sieny.

Původ statku Ciacci Piccolomini d'Aragona sahá až do 17. století. Nachází se ve městě Castelnuovo dell'Abate v Montalcinu, s výhledem na Valle d'Orcia. Kamenité svahy v blízkosti řeky Orcia profitují z mimořádně mírného mikroklimatu, takže vinná réva roste v ideálních klimatických podmínkách.

Ročník 2011 tohoto Brunella di Montalcino je báječný. V roce 2011 vinařství Ciacci Piccolomini d'Aragona vyrobilo pouze jedno Brunello, které vykazuje vysoký důraz na kvalitu. Velmi lákavé víno!

Vůně je intenzivní, s výrazným ovocem, pikantní a květinová s tóny červených bobulí obohacených jemnými kořeněnými tóny. Teplé, měkké a velmi dobře vyvážené na patře; strukturovaná chuť s jemnou kyselinkou a dlouhým závěrem. Ideální společník k pečenému a dušenému masu, zvěřině a zralým sýrům.

Víno má obsah alkoholu 15% a doporučuje se konzumovat v období 2019-2029

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 9.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!