Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Château Villerambert-Julien "l'Opéra" - Minervois AOP

Popis vína

  • Doporučené servírování Cassoulet, pot au feu, pečeně, grilované maso
  • Odrůda Grenache Noir, Syrah
  • Obsah alkoholu 13,5%
  • Archivace Do roku 2025
  • Uzávěr Korek
  • Ročník 2011
  • Vinařská oblast Languedoc
  • Typ vína Suché víno
  • Země původu Francie
  • Druh vína Červené víno
Omlouváme se, ale k tomuto regionu nejsou přiřazeny souřadnice.

Mohlo by Vás také zajímat

2011

Château Villerambert-Julien "l'Opéra" - Minervois AOP

Víno Villerambert Julien Opera, vyrobené ze Syrahu, Mourvèdru a Grenache, je výsledkem velmi zralých hroznů a malých výnosů. Víno se dále vinifikuje a zraje, ne v sudech ale v nádržích, s metodou okysličování.

 

Toto víno nabízí sílu, flexibilitu a silnou aromatickou přítomnost. Krásná, intenzivní rubínová barva vydává tóny černého ovoce a pepře. Na patře osvěžující kyselost s bohatými tříslovinami na přetrvávajícím konci.

 

Minervois AOC

 

Minervois AOC se nachází na úpatí hory Montagne Noire, rozkládající se podél Aude a Hérault. Rozkládá se asi 60 km od bran Narbonne na východě, po Carcassonne na západě a v 50m nadmořské výšky na březích Canal du Midi až do 350 metrů v Cassagnoles. Tato apelace pokrývá plochu 4 250 hektarů a ročně vyprodukuje kolem 181 000 hektolitrů vína.

 

Vinice se nachází v klimatické oblasti středomořského typu, která se vyznačuje horkými a suchými léty, ale zůstává chráněna před severními větry Černou horou. Půdy jsou zde rozmanité: kamenné půdy, vápenec a břidlice. Podnebí se také liší v různých částech AOC: na východě je středomořské klima poznamenáno mořskými větry nabitými vlhkostí; na západě jsou značně citelné Atlantické proudy, střed se vyznačuje velmi suchým podnebím, které zůstává nejteplejší oblastí vinice.

 

Hlavní pěstované odrůdy jsou Carignan, Grenache Noir, Syrah a Mourvèdre. Minervois AOC vyrábí zejména červená vína. Tato vína s dobrým potenciálem archivace jsou definována jako jemná a sametová, s hedvábnými taniny a vyzrálými ovocnými aroma. Chuť je plná a dlouhá. Je třeba poznamenat, že existuje také apelace Vin Noble du Minervois, která se vztahuje na sladká dezertní vína (vyrobená z Muscatu, Grenache a Maccabea), s komplexní chutí, kyselostí usilující o potlačení cukru a alkoholu, které tento druh vína často obsahuje.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!