Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
Hodnocení:
******

Velmi vřelý pozdrav z největších světových vinohradů…
Otevřené a jemné, bohaté a sametové. Vysoká intenzita aroma připomíná kakaové boby, čokoládu, ořechy a velkou porci zralých třešní, jahod a borůvek. Lehká sladkost a kořenitost v závěru funguje perfektně se španělskou šunkou jamón serrano.

Chateau Reine Elissa Oak Matured Mornag AOP Grand Cru

Popis vína

 • Obsah alkoholu 12.5%
 • Archivace Do roku 2020
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2013
 • Země původu Tunisko
 • Vinařská oblast Mornag Hills
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Robustní & Silné
 • Odrůda Carignan (50%), Syrah (50%)
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2013

Chateau Reine Elissa Oak Matured Mornag AOP Grand Cru

Překvapující Grand Cru z Tuniska

 

Toto nádherné červené víno ve stylu „à la jižní Francie“ je krásným překvapením ze středomořského Tuniska. Pro mnoho stále neznámá vinařská země, a přesto má toto víno ohromný potenciál! Vinná réva se v této zemi pěstovala již od starověku, ale po tureckém dobytí v roce 1574 došlo k náhlému ukončení výroby vína. Naštěstí, ve 20. století, Francouzi správně vytušili skvělou budoucnost země s krásným úrodným podnebím a začali tvrdě pracovat. To již brzy přineslo výsledky, hrozny začali odrážet unikátní tuniský terroir a kvalita vín se výrazně zlepšila. Toto nádherné Grand Cru ze Château Reine Elissa je chutným výsledkem tohoto snažení.

 

Hluboká černě-fialová barva a vynikající ovocná vůně s dojmy ostružin a třešní. Velmi plná a silná chuť s tóny červeného ovoce a bylin. Dlouhý a dobře vyvážený závěr s aromatickými otisky.

 

Château Reine Elissa

 

Château Reine Elissa se může pochlubit krásnou rozlehlou vinicí na pobřeží Středozemního moře a ultramoderním vinným sklepem. Pod vedením Pierra Degroote vznikají krásná středomořská, kvalitní vína. Pierre slavil úspěch v několika châteaux ve Francii, Rumunsku a dokonce i v Maroku.

 

Appellation Mornag

 

Appellation Mornag se nachází na severu Tuniska, v okolí hlavního města. Nejlepší vinice leží především na severu, ale také v kopcích vnitrozemí. Perfektní oblast pro pěstování vína zejména díky středomořskému podnebí, velkému množství druhů půd a mnoha hodinám slunečního svitu, ze kterých hrozny získávají to nejlepší.

 

Víno z Tuniska

 

Tunisko se nachází spolu s Alžírskem a Marokem v oblasti Maghrebu. Během koloniálního období na počátku 20. století zde bylo vinařství široce rozvinuto. Vinaři ze známých francouzských vinařských oblastí, jako jsou Bordeaux a Burgundsko, přišli do Tuniska, aby v této nové oblasti začali s pěstováním vína. Po získání nezávislosti se v pěstování vína pokračovalo, avšak v mnohem menším měřítku. Podnebí lze nejlépe popsat jako středomořské (mírné zimy a slunečná, suchá léta). Odrůdy se zde pěstují podobné těm na jihu Francie a důraz je kladen na vína červená. Hlavními odrůdami jsou Cabernet, Merlot, Carignan a Alicante Bouschet. Dále zde najdeme vinice s odrůdami Cinsaut, Cabernet Sauvignon a Grenache.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!