Château Moulin du Terrier Bordeaux 2021 Bordeaux

Novinka Zlato
279 Kč –25 %
Château Moulin du Terrier Bordeaux
279 Kč –25 % 209 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Vitální sytě tmavě červená. Atraktivní buket sladkého tmavého lesního ovoce a bordeauxských bylin s nádechem fialek. Široké, bohaté a šťavnaté v chuti, plná Cabernet cassis, sladkých třešní Merlotu a ostružin v saténovém stylu à la Saint-Émilion. Již lahodné k pití s ​​hladkou, slano-sladkou dochutí. Zlatá třída Bordeaux v saténovém stylu Saint-Émilion. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitální sytě tmavě červená. Atraktivní buket sladkého tmavého lesního ovoce a bordeauxských bylin s nádechem fialek. Široké, bohaté a šťavnaté v chuti, plná Cabernet cassis, sladkých třešní Merlotu a ostružin v saténovém stylu à la Saint-Émilion. Již lahodné k pití s ​​hladkou, slano-sladkou dochutí. Zlatá třída Bordeaux v saténovém stylu Saint-Émilion. 30 % Merlot, 50 % Cabernet Sauvignon a 20 % Cabernet Franc. 13,5 % alk. Vynikající nyní nebo až do roku 2028. Vynikající s entrecote à la Bordelaise, vydatným dušeným masem a zralými tvrdými sýry. 

 

Chateau Moulin du Terrier se nachází ve vesnici Fossès-et-Baleyssac a od roku 1950 jej provozuje rodina Forcato. Zámek se rozkládá na 20 hektarech, jihovýchodně od Bordeaux, hned vedle řeky Garonne. Zmírňující vliv řeky chrání před mrazem a zajišťuje, že hrozny Merlot a Cabernet pomalu dosáhnou plné zralosti. Výsledkem je plně zralé, saténové víno. 
 

 
 
Sklizeň v roce 2021 je po dlouhé době konečně opět „klasickým rokem Bordeaux“ analogickým letům 1996 a 1990, se spoustou ovoce a skromným procentem alkoholu. Ve výsledku jsou nejlepší vína bohatá na ovoce, kulatá a šťavnatá s tělem a elegancí. Ke směsi jsou použity odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc. Tento Bordeaux Supérieur z Château Moulin du Terrier je toho vynikajícím příkladem. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lahev
Archivace: Do roku 2028
Doporučená teplota podávání: 16-18 °C
Doporučené servírování: Dušené maso,vyzrálé tvrdé sýry
Druh vína: Suché víno
Chuť: Bohaté & Chutné
Obsah alkoholu: 13,5%
Odrůda: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot
Rok: 2021
Typ barvy: Červené víno
Uzávěr: Korek
Vinařská oblast: Bordeaux
Země: Francie
sada: /chateau-moulin-du-terrier-bordeaux-krabice/
lahev: /chateau-moulin-du-terrier-bordeaux/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: