Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Château Mondotte Bellisle AOC Saint-Emilion Grand Cru Bordeaux

Popis vína

  • Doporučené servírování Jehněčí, telecí maso
  • Odrůda Merlot (65%), Cabernet Sauvignon (35%)
  • Obsah alkoholu 14%
  • Archivace Do roku 2028
  • Uzávěr Korek
  • Ročník 2015
  • Země původu Francie
  • Vinařská oblast Saint-Emilion
  • Typ vína Suché víno
  • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2015

Château Mondotte Bellisle AOC Saint-Emilion Grand Cru Bordeaux

Saint-Emilion Grand Cru Château Mondotte-Bellisle je hladké, měkké víno v klasickém stylu.

 

Hluboká, tmavočervená barva s černým jádrem. Komplexní, vznešená vůně višní, černého rybízu a koření ze Saint-Emilion, jako je borový les a kadidlo. Blažené měkká a dobře koncentrovaná chuť s pečlivou strukturou a množstvím masa. Plné, krémové bohatství St-Emilionu, jako je perník a dotek lesní půdy.

 

Château Mondotte-Bellisle

 

Château Mondotte-Bellisle se nachází na vápnito-jílovitých svazích pohoří Saint Laurent des Combes, vedle slavných châteaux jako jsou La Mondotte, Troplong Mondot a Tertre Roteboeuf. Nezaměňovat s menším Château Bellisle-Mondotte, který je hned vedle, také Saint-Emilion Grand Cru. Château Mondotte-Bellisle má vinice o rozloze 6,5 ha s 65% Merlotu a 35% Cabernetu Sauvignon.

 

Saint-Emilion

 

Saint-Emilion se nachází na svazích řeky Dordogne, která zajišťuje výjimečné podmínky pro růst hroznů. Struktura půdy určuje vynikající chuť místních vín. Znalost vinařství je zde opravdu vynikající, neboť se zde vyrábějí vína všech druhů a typů. Bohatá historie je patrná na každém kroku, ať jsou to staleté hrady nebo středověké stavby. Vína z této oblasti jsou naprosto nevšedním zážitkem!

 

Saint-Emilion Grand Cru je bezesporu jednou z nejznámějších vinařských oblastí na světě. Hlavní odrůdou je Merlot, který se míchá s Cabernetem Franc a Cabernetem Sauvignon. Více než polovina vín ze Saint-Emilion jsou Grand Cru. Jedná se o vína se sametovým charakterem a dobrou strukturou. Mohou být archivována po velmi dlouhou dobu, která jim dodá velkou jemnost a jemnou vůni. Nejlepší vinice jsou na tzv. „plateau“ na vrcholu kopce Saint-Emilion. Vrstva hlíny leží na podloží z vápence a štěrku a je ideální půdou pro pěstování Merlotu.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!