Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
Hodnocení:
******

Babiččin švestkový koláč v tekutém skupenství…
Bohaté a opulentní, plné a strukturované. Aroma připomíná zralé, černé, bobulové ovoce, hlavně švestky, sušené listy tabáku a sladké koření. V chuti je víno bohaté s tóny višní, pečených švestek a čokolády. Velké a plné víno potřebuje silnou chuť jídla jako je grilovaný hovězí steak s pepřem.

1 zlatá medaile 1 stříbrná medaile
Château Los Boldos Vieilles Vignes - Syrah Cachapoal Andes

Popis vína

 • Zlatá medaile Mundus Vini 2015
 • Stříbrná medaile Decanter World Wine Awards 2015
 • Doporučené servírování Steaky, Sýry, Maso, Dušené hovězí maso, Rostbíf
 • Odrůda Syrah
 • Obsah alkoholu 14%
 • Zrání 12 měsíců v dubovém sudu
 • Archivace Do roku 2023
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2012
 • Země původu Chile
 • Vinařská oblast Rapel Valley
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2012

Château Los Boldos Vieilles Vignes - Syrah Cachapoal Andes

Zlatem oceněný chilský Syrah ze starobylých vinic

 

Víno s velkou hloubkou a elegancí, to jsou dva nezaměnitelné rysy tohoto chilského Syrahu! Zrodil se v Château Los Boldos, kde se víno vyrábí, s velkou vášní, ze starobylých vinic v údolí Cachapoal. Hrozny pocházejí z více než 60-ti letých vinic, které jsou vysazeny na krásném terroiru naproti úbočí And, kde převládá středomořské podnebí. Dokonalé ingredience pro víno, který již získalo několik medailí včetně lesklého zlata v soutěži Mundus Vini 2015!

 

Barva je tmavá s intenzivním purpurovým okrajem. Ve vůni je patrné červené ovoce, koření, černý pepř, lékořice a kůže. Zakulacené a plné aroma zralých červených plodů, jako jsou ostružiny a třešně, koření, bylinek a čokolády. Ohromující dlouhý závěr s nádechem kořenitosti.

 

Údolí Cachapoal

 

Vinařská oblast Cachapoal Valley se nachází v severní části údolí Rapel a vinaři ji také nazývají „Svatá trojice“. Důvodem je především ideální podnebí, které zde převládá. Poskytuje ideální kontrast mezi teplými dny a chladnými nocemi, srážky jsou koncentrované a to vše vede k vysoce kvalitním zdravým hroznům. Tato oblast je pojmenována po řece Cachapoal, která se také nazývá „bláznivá řeka“ pro vysokou vodu a rychlé proudy.

 

Château Los Boldos

 

Château Los Boldos byl založen v roce 1991 s cílem vyrábět prémiová jakostní vína kombinací starobylých francouzských vinařských technik s krásným chilským terroirem. Rodinný podnik se nachází v údolí Rapel v Andách, v oblasti Cachapoal. V roce 1994 přijal francouzský vinař Stephan Nested novou výzvu, rozhodl se přestěhovat do Chile a rozjet projekt "Château Los Boldos". Spolu s rodinou vkládá veškeré úsilí, znalosti a nadšení do výroby krásných chilských vín ve francouzském stylu. V průběhu let se Château Los Boldos etabloval jako výrobce vynikajícího vysoce kvalitního chilského vína.

 

Vinař Stephan Geneste

Údolí Rapel

 

Krásné údolí Rapel leží na jih od hlavního města Santiaga. Oblast získala celosvětový význam zejména díky podnebí a půdě, které hroznům umožňují dozrávat v naprosto přirozených podmínkách. Údolí má teplé klima, které je ovlivněno Tichým oceánem. Teplé dny a chladné noci jsou ideální pro pěstování hroznů. Nachází se zde více než 9100 ha vinic rozložených v údolích, která mají tvar misek a leží v nadmořské výšce od 600 do 1000 m, od západní straně k východní. Tato oblast je domovem Cabernetu Sauvignon a Merlotu, ale také se zde vyrábějí červená vína z odrůd Carmenère, Cabernet Franc a Syrah. Bílá vína se obvykle vyrábějí z Chardonnay a Sauvignonu Blanc.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!