Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
1 zlatá medaile 1 stříbrná medaile
Château Los Boldos Vieilles Vignes Cabernet Sauvignon

Popis vína

 • Zlatá medaile Catavinum Word Wine & Spirits Competion Spain
 • Stříbrná medaile Decanter World Wine Awards
 • Doporučené servírování Grilované maso, těstoviny, sýry
 • Obsah alkoholu 14%
 • Zrání 12 měsíců v dubovém sudu
 • Archivace Do roku 2022 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Ročník 2015
 • Země původu Chile
 • Vinařská oblast Rapel Valley
 • Typ vína Suché víno
 • James Suckling 91
 • Chuť Zakulacené & Ovocné
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2015

Château Los Boldos Vieilles Vignes Cabernet Sauvignon

Bohatý chilský Cabernet Sauvignon

 

Chilské špičkové víno s krásnou tmavou barvou, jakou by měl dobrý Cabernet Sauvignon mít. Víno s příjemnou vůní černého ovoce jako je černý rybíz a ostružiny. Tak příjemné! Hrozny byly pečlivě vybírány na starých vinicích Château los Boldos tak, aby tento prémiový výběr byl úspěšný.

 

Chuť je opravdu čistá. Švestky, třešně a vanilkové tóny poskytují opravdovou chuťovou explozi. Hrozny pocházejí ze starších vinic, které jsou označeny francouzským výrazem „Vielles Vignes“, který, volně přeloženo, znamená „pečlivě udržované, kvalitní révy staré až 100 let“. Víno zrálo 12 měsíců v sudech z francouzského dubu a v chuti je to znát!

 

Château Los Boldos

 

Château Los Boldos byl založen v roce 1991 s cílem vyrábět prémiová jakostní vína kombinací starobylých francouzských vinařských technik s krásným chilským terroirem. Rodinný podnik se nachází v údolí Rapel v Andách, v oblasti Cachapoal. V roce 1994 přijal francouzský vinař Stephan Nested novou výzvu, rozhodl se přestěhovat do Chile a rozjet projekt "Château Los Boldos". Spolu s rodinou vkládá veškeré úsilí, znalosti a nadšení do výroby krásných chilských vín ve francouzském stylu. V průběhu let se Château Los Boldos etabloval jako výrobce vynikajícího vysoce kvalitního chilského vína. Vinařství Château Los Boldos je od roku 2014 certifikováno jako „udržitelné chilské víno“, což znamená, že víno je vyráběno udržitelným způsobem s respektem k životnímu prostředí. Jak na vinici, ve vinném sklepě i v okolním prostředí, se pracuje pouze udržitelným a zodpovědným způsobem k životnímu prostředí.

 

Údolí Rapel

 

Krásné údolí Rapel leží na jih od hlavního města Santiaga. Oblast získala celosvětový význam zejména díky podnebí a půdě, které hroznům umožňují dozrávat v naprosto přirozených podmínkách. Údolí má teplé klima, které je ovlivněno Tichým oceánem. Teplé dny a chladné noci jsou ideální pro pěstování hroznů. Nachází se zde více než 9100 ha vinic rozložených v údolích, která mají tvar misek a leží v nadmořské výšce od 600 do 1000 m, od západní straně k východní. Tato oblast je domovem Cabernetu Sauvignon a Merlotu, ale také se zde vyrábějí červená vína z odrůd Carmenère, Cabernet Franc a Syrah. Bílá vína se obvykle vyrábějí z Chardonnay a Sauvignonu Blanc.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!