Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
1 zlatá medaile
Château La Gardie Médoc

Popis vína

 • Zlatá medaile Gilbert & Gaillard
 • Doporučené servírování Zvěřina, masové pokrmy, Pecorino, Roquefort
 • Odrůda Cabernet Sauvignon, Merlot
 • Obsah alkoholu 13%
 • Archivace Do roku 2026 nebo k okamžité konzumaci
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2018
 • Vinařská oblast Bordeaux
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Robustní & Silné
 • Země původu Francie
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2018

Château La Gardie Médoc

Toto svůdné červené víno z Château La Gardie je nyní v tom nejlepším! Prominentní hrozny z Médocu, Merlot a Cabernet Sauvignon, znamenají krásné a vyzrálé víno, které lze ještě několik let archivovat pro ještě větší hloubku. Je to potřeba? Ne, protože tento Médoc je již nyní úžasně lahodný. To je patrné ze zlaté medaile od Gilbert & Gaillard, která visí okolo krku této lahvi bohaté na charakteristické ovoce višní, koření a měkké třísloviny. Nádhera z Bordeaux, se kterou se zasníte.

 

Barva je tmavě fialovo červená. Odrůda Cabernet Sauvignon hraje hlavní roli. Hrozny dodávají barvu, charakter a jemnost. Merlot poskytuje příjemné baculaté ovocné příchutě. Ovocné a zaoblené víno s kořeněnou vůní bohatou na červené ovoce, dřevěné tóny a koření. Zralé tmavé ovoce, jako jsou ostružiny, třešně a černý rybíz na patře, doplněné kakaem a nádechem bobkového listu. Skutečné Grand Vin de Bordeaux se svěží kyselinkou a jemnými tříslovinami. Tak to má být!

 

Médoc

 

Lafite-Rothschild, Latour a Margaux. Toto jsou pouze tři jména z dlouhého seznamu châteaux Grand Cru v Médocu. Nikde jinde nenajdete tolik Grand Cru Classée jako tady, na levém břehu Gironde. Nejprestižnější vinařská oblast v Bordeaux se táhne podél řeky asi 80 kilometrů. Médoc má přímořské klima díky blízkosti k Atlantskému oceánu. Golfský proud přivádí vzduch z tropů, nad oblastí vane teplý vánek a vytváří mírné zimy, teplá léta a dlouhé slunečné podzimy. Přidejte k tomu jedinečné složení půdy podél Girondy s vápníkem, jílem a oblázky, a ideální obrázek je kompletní. Speciálně pro Cabernet Sauvignon, dominantní odrůdu v Médocu. Následuje Merlot, který se zde také cítí více než doma.

 

Kvalitní vína z Médocu

 

Mimochodem, víte, že Médoc znamená ve volném překladu „uprostřed vody“? Před staletími byla oblast podél Girondy bažinatá. S pomocí znalostí a peněz z Amsterdamu a Antverp získali francouzští aristokraté akry vysušených bažin a osázeli je vinnou révou. Po dlouhou dobu jedna z těchto rekultivovaných oblastí dokonce nesla jméno Poldre de Hollande. Kolem roku 1700 byla vysušená země v Médocu tak zaplněná vinicemi, že místní úředníci vyjádřili své obavy. Révě byla věnována příliš velká pozornost a obilí příliš malá. Současně se také vědělo, že sušší a vyšší „graves“, pozemky půdy s balvany, produkovaly lepší vína. Hrozny, které zde dozráli, dávali plnější vína než hrozny z regenerované půdy. Médoc se proslavil těmito plnějšími víny a graves byli rychle označeny jako vinařská oblast kvalitních vín. Oblast, která je známá jako nejprestižnější vinařská oblast v Bordeaux, má stále dodnes tuto přezdívku (Graves). A i kvalita je stále v pořádku, jak dokazuje toto zlatem oceněné Château La Gardie Médoc.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!