Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
0 Kč
1 zlatá medaile
Château La Fleur Lescours Saint Emilion Grand Cru
Château La Fleur Lescours Saint Emilion Grand Cru

Popis vína

 • Zlatá medaile Le Guide Gilbert & Guilard 2016
 • Doporučené servírování Steaky, roštěná, telecí, jehněčí, zvěřina
 • Uzávěr Korek
 • Země původu Francie
 • Chuť Robustní & Silné
 • Odrůda Merlot (75%), Cabernet Sauvignon (15%), Cabernet Franc (10%)
 • Zrání 3 měsíce v dubovém sudu
 • Archivace Do roku 2021 nebo k okamžité konzumaci
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2013
 • Vinařská oblast Saint-Emilion
 • Typ vína Suché víno
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2013

Château La Fleur Lescours Saint Emilion Grand Cru

Zlatem oceněné klasické Grand Cru

 

Château La Fleur Lescours je krásný, klasický a starobylý zámek, který je v rukou rodiny Chariol po více než 4 generace. Majestátní a impozantní panství, a to nejen díky úrodné lokalitě a více než 45leté vinné révě. Majitelé vytvořili tento Saint Emilion Grand Cru ze sklizně roku 2013. Nebyl to snadný rok, ale s pomocí řemeslného zpracování, čistého terroiru, pečlivého výběru ručně sklizených hroznů a nejmodernější, tradiční metody vinifikace, se opět překonali. Zlatá medaile, kterou víno obdrželo od Gilbert & Gaillard v roce 2016, je proto krásnou odměnou za veškerou tvrdou práci.

 

Jasná, rubínově červená barva a krásná vůně bobulí, třešní, švestek, koření, bylin, zemitých odstínů a vanilky. Plná, silná a hladká chuť zejména třešní a černého rybízu je obohacená jemnými pikantními tóny. Vynikající závěr s explozí ovoce a bylinek, a nádechem vanilky.

 

Château La Fleur Lescours

 

Château La Fleur Lescours je především o historii. Už samotný hluboký hradní příkop, který zámek obklopuje, je velmi působivý. Základní kamen byl položen v roce 1341 Peyem de Lascortz, zbrojnošem anglického krále Edwarda III.

 

V dnešní době má slovo rodina Chariol, jejíž čtvrtá generace vede rodinný podnik. Pierre Chariol dokázal posledních dvacet let udržet pověst Château velmi vysoko. Příroda je důležitým faktorem a proto dbají, aby bylo o vinice řádně postaráno. Vinice jsou vysázené na písečném a štěrkovém podloží a jejich největší část je více než 45 let stará. Dokonce vlastní i malou trať, na které je vinná réva v průměru starší 100 let.

 

Saint Emilion Grand Cru

 

Saint Emilion Grand Cru je bezesporu jednou z nejznámějších vinařských oblastí na světě. Hlavní odrůdou je Merlot, který se míchá s Cabernetem Franc a Cabernetem Sauvignon. Více než polovina vín ze Saint Emilion jsou Grand Cru. Jedná se o vína se sametovým charakterem a dobrou strukturou. Mohou být archivována po velmi dlouhou dobu, která jim dodá velkou jemnost a jemnou vůni. Nejlepší vinice jsou na tzv. „plateau“ na vrcholu kopce Saint Emilion. Vrstva hlíny leží na podloží z vápence a štěrku a je ideální půdou pro pěstování Merlotu.

 

Ročník 2013 v Bordeaux

 

Dobří vinaři Vám potvrdí, že podmínky v roce 2013 byly naprosto výjimečné. Na sklizeň v Bordeaux v roce 2013 se snaží každý vinař co nejrychleji zapomenout. Počasí nebylo ideální, navíc spadlo dvojnásobné množství srážek než obvykle. Ve vinicích se museli zapojit všechny ruce a pomoci s odstraněním poškozených, plesnivých a zahnívajících hroznů. Tato tvrdá práce naštěstí vedla k velmi dobrým výsledkům, k malým výnosům ve velmi dobré kvalitě. U bílých vín se kvalita ukázala jako mimořádně dobrá, což byl překvapivě šťastný konec sklizně v roce 2013.

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!