Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Château la Clide Cuvée du Moulin Saint-Émilion Grand Cru AOP

Popis vína

 • Doporučené servírování Steaky, jehněčí, kachna, zvěřina, grilované maso, sýr Brie
 • Odrůda Merlot, Cabernet Franc
 • Obsah alkoholu 14%
 • Zrání 12 měsíců v dubovém sudu
 • Archivace Do roku 2028
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2018
 • Vinařská oblast Saint-Emilion
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Robustní & Silné
 • Země původu Francie
 • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2018

Château la Clide Cuvée du Moulin Saint-Émilion Grand Cru AOP

Komplexní, elegantní a velmi krásné. Téměř magické Cuvée du Moulin Grand Cru ze Saint-Émilion, ráje milovníků vína, je dokonalé. Velkorysá vůně koncentrovaného ovoce, jako jsou černé švestky a třešně, krásné tóny dřeva a samozřejmě klasické koření, kterým jsou vína Saint-Émilion proslulá. Přidejte sametové taniny a voilà, perfektní víno na večer. Díky duu z Merlotu a Cabernetu Franc, které zrálo rok na dubu, si vychutnáte každý doušek!

 

Intenzivní granátové červené víno s mladistvými tóny třešní a vyzrálými vůněmi zralého černého ovoce a koření. Přivoňte ještě jednou nad sklenicí a vychutnejte si teplé tóny černých švestek, borůvek a ostružin doplněné klasickými vůněmi lékořice, tmavé čokolády, křovin, toastu a čerstvě pomletého černého pepře. Tato krása se také plně projevuje v elegantní chuti, ve které se elegantně mísí ostružiny a borůvky. Kakao, dub, pepř a křoviny dodávají vínu sílu. Perfektní společník k chutné večeři!

 

Château la Clide

 

Château la Clide je vinařství z Vignobles Desplat, rodinného podniku, který vyrábí kvalitní vína již po čtyři generace. V poslední době byla rodinná doména rozšířena o Château la Clide, které leží v obci Saint Sulpice de Faleyrens, u brány Saint-Émilion a několik kilometrů od Bordeaux. Na vinici o rozloze 7,36 ha se pěstují převážně Merlot a Cabernet Franc. Speciální půdu v této oblasti tvoří jílovitý písek se štěrkem a oblázky na povrchu. Tato půda se také nazývá hnědá půda. Rychle absorbuje teplo zadržované štěrkem a oblázky, které v noci zahřívá vinice, jež jsou průměrně 40 let staré. To podporuje zrání Merlotu a Cabernetu Franc. Hrozny v době sklizně doslova překypují šťávou a jsou před uložením do sudu rozdrceny. Nejdříve zrají přibližně 21 dní v nerezové oceli, aby se optimálně uchovalo krásné ovoce, poté nejméně rok na dubu, kde víno získává krásnou strukturu a vynikající archivační potenciál. A nezapomeňte na eleganci, krásné vůně a sametově hebký pocit v ústech! Vína z Château la Clide jsou známá zralou ovocnou vůní, elegancí, krásným ovocem Merlotu a příjemnou kořenitostí Cabernetu Franc. Lahodné Grand Cru ze Saint-Émilion, krásně vyzrálé.

 

Nádhera ze Saint-Émilion

 

Saint-Émilion je bezpochyby jednou z nejznámějších vinařských oblastí na světě. Nejdůležitějším obyvatelem všech vinic je Merlot, za ním těsně následuje Cabernet Franc. Dobrý Saint-Émilion, jako je Cuvée du Moulin z Château la Clide, lze archivovat po značně dlouhou dobu. Obecně platí, že doba archivace závisí na několika faktorech, jako jsou odrůda, ročník a způsob, jakým bylo víno vyrobeno. Skutečnost, že toto elegantní červené víno je vytříbené, je patrné z označení Grand Cru. V doslovném překladu to znamená „velkou sklizeň“, kde „grand“ nepředstavuje velikost sklizně. Odkazuje na kvalitu vína, která je také vynikající. Grand Cru, které je již nyní lahodně vyzrálé, lze ještě několik let archivovat ve sklepě. Pokud k tomu ovšem máte trpělivost ...

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 9.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!