Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
Hodnocení:
******

Je pro vás Merlot příliš jemnou záležitostí? Tak vyzkoušejte tento rozdílný charakter velkého Merlotu…
Extravagantní a bohaté, ovocné a hluboké. Výrazné aroma je převážně o tónech černého rybízu, ostružin a višní s výraznými podtóny kůže, kakaa, černého koření a tabáku. Ideální kombinace by měla mít charakter a jelení carpaccio je naše doporučení.

Château Franc Le Maine Cuvée Henri Gabriel AOC Saint-Emilion Grand Cru Bordeaux

Popis vína

  • Obsah alkoholu 13%
  • Archivace Do roku 2023
  • Uzávěr Korek
  • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
  • Ročník 2011
  • Země původu Francie
  • Vinařská oblast Saint-Emilion
  • Typ vína Suché víno
  • Odrůda Merlot (65%), Cabernet Franc (34%), Cabernet Sauvignon (1%)
  • Druh vína Červené víno

Mohlo by Vás také zajímat

2011

Château Franc Le Maine Cuvée Henri Gabriel AOC Saint-Emilion Grand Cru Bordeaux

 

Tento Saint-Emilion Grand Cru z Château Franc Le Maine získal dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili! Má silnou a sametovou chuť a lze jej popsat jako vynikající a komplexní Saint-Emilion Grand Cru z dobrého ročníku.

 

Intenzivní hluboká tmavě červená barva. Krásně navržená a lehce kořeněná vůně Saint-Emilion s krémovým měkkým červeným ovocem, fialkami a opečeným dubem. Silná a sametová chuť s příměsí kyprého zralého ovoce (jahody, ostružiny), smetanového moka, krabice na doutníky a se špetkou kakaa. Plnicí ústa široká a dlouhá chuť.

 

Saint-Emilion

 

Saint-Emilion se nachází na svazích řeky Dordogne, která zajišťuje výjimečné podmínky pro růst hroznů. Struktura půdy určuje vynikající chuť místních vín. Znalost vinařství je zde opravdu vynikající, neboť se zde vyrábějí vína všech druhů a typů. Bohatá historie je patrná na každém kroku, ať jsou to staleté hrady nebo středověké stavby. Vína z této oblasti jsou naprosto nevšedním zážitkem!

 

Saint-Emilion Grand Cru je bezesporu jednou z nejznámějších vinařských oblastí na světě. Hlavní odrůdou je Merlot, který se míchá s Cabernetem Franc a Cabernetem Sauvignon. Více než polovina vín ze Saint-Emilion jsou Grand Cru. Jedná se o vína se sametovým charakterem a dobrou strukturou. Mohou být archivována po velmi dlouhou dobu, která jim dodá velkou jemnost a jemnou vůni. Nejlepší vinice jsou na tzv. "plateau" na vrcholu kopce Saint-Emilion. Vrstva hlíny leží na podloží z vápence a štěrku a je ideální půdou pro pěstování Merlotu.

 

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!