Doprava ZDARMA nad 1000 Kč
Infolinka +420 777 773 801
Přihlášení
0 Kč
1 zlatá medaile
Château du Roc Corbières AOC

Popis vína

 • Zlatá medaile Gilbert & Gaillard
 • Doporučené servírování Grilované maso, pečené maso, uzeniny
 • Odrůda Syrah, Carignan, Grenache
 • Obsah alkoholu 13,5%
 • Uzávěr Korek
 • Doporučená teplota podávání 16 - 18 °C
 • Ročník 2018
 • Vinařská oblast Languedoc
 • Typ vína Suché víno
 • Chuť Robustní & Silné
 • Země původu Francie
 • Druh vína Červené víno
Omlouváme se, ale k tomuto regionu nejsou přiřazeny souřadnice.

Mohlo by Vás také zajímat

2018

Château du Roc Corbières AOC

Robustní, šťavnaté a chutné! Toto intenzivně ovocné a kořeněné víno z Château du Roc bezkonkurenčně demonstruje sílu vinařské oblasti Corbières. Krásné červené víno se silou a charakterem, které částečně zrálo na dřevě. Díky Grenache, Carignan a Syrahu bohaté na zralé a smyslné ovoce a teplé koření. Velmi komplexní víno, které nádherně klouže po patře. Kritici z Gilbert & Gaillard, kteří ocenili toto krásné víno z Corbières zlatem, ho také vřele doporučují!

 

Vynikající rubínově červené víno, které rozmazluje nos zralými třešněmi a ostružinami, krásně orámovanými vůněmi kouřového cedrového dřeva, hřebíčku a nádechem eukalyptu. Celá tato krása pokračuje v chuti, která je bohatá na zralé a smyslné ostružiny, červené a modré bobule a nádherné kouřové tóny dřeva. Pepř, který je přítomen až do konce, a taniny dodávají tomuto Château du Roc sílu a chuť. Klenot z Languedocu, který opět demonstruje vysokou kvalitu Corbières.

 

Corbières

 

Za drsným Montagne d'Alaric, mezi Carcassonnem a Narbonne, leží Corbières; hlavní apelace v Languedocu. Vinařská oblast je známá svou všestranností. Od drsné horské krajiny po mírné kopce pokryté cypřiši, vystavené slunečnímu záření a chladnému vánku od Středozemního moře, který vše ochlazuje. A kdekoli se v Corbières podíváte, najdete všude, pro Languedoc tak typický, „garrigue”. To se někdy překládá jako podrost, ale tento popis nepřesně popisuje nízké křoví, které se skládá z bylin, jako je tymián, rozmarýn, vavřín, levandule, jalovec a borovice. Ti, kteří se udělají procházku za slunečného dne, budou rozmazlováni bohatými vůněmi, které tato vegetace uvolňuje. Toto aroma není absorbováno pouze nosem, i hrozny dostávají dobrou dávku garrigue. Zvláště Carignan, Syrah a Grenache absorbují vůně typických jihofrancouzských bylin. Není proto divu, že spolu s Mourvèdre a Cinsault jsou nejpěstovanějšími odrůdami v Languedocu.

 

Zlatá vína z Corbières

 

Vinice Château du Roc, kterou po deset generací vlastní ta samá rodina vinařů, se nachází v srdci Corbières. Hrozny dozrávají pod zářivým sluncem na štěrkových terasách, břidlicových svazích a tvrdém vápenci. Všechny přísady pro výrobu skvělých vín jsou přítomny, i když jejich výhody nebyly vždy plně využity. Tato oblast byla dlouho známá levnými a nekomplikovanými víny. To se v posledních desetiletích změnilo. Výroba vína se zdokonalila, kombinuje nové technologie se starými tradicemi, a nekvalitní réva je nahrazována novou. Díky tomu mohou nyní vína z Corbières konkurovat vínům z Bordeaux a Burgundska. Château du Roc je jedním z nich, korunované zlatem a přesto tak skromné. Zvláště pokud jde o cenu. Ochutnejte!

Proč nakupovat u nás

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

Doprava ZDARMA na všechny objednávky nad 1000 Kč – Po Praze doručení ve stejný den (při objednání do 12.30 hodin), celá republika do 24 hodin od objednání do 16.30 hodin.

Garance vrácení peněz

Víno Vám nechutná? Nevadí! Vyzvedneme si víno u Vás a vrátíme Vám peníze za celý karton zpět.

Nejlepší ceny v ČR

V případě, že objevíte stejné víno levnější než v naší akční týdenní nabídce, napište nám kde a za odměnu Vám zašleme karton 6-ti lahví tohoto vína ZDARMA!!!